Ako bojovať proti koronavírusu? Sulík s Matovičom sa do seba pustili na sociálnej sieti

Cestujúci v čínskom Pekingu.
Zdroj: TASR

Predseda SaS vo svojom príspevku uviedol, že z boja proti korone sme spravili fetiš.

Vládna koalícia sa začína výraznejšie rozchádzať v názoroch, ako ďalej bojovať proti koronavírusu. Predseda vlády Igor Matovič presadzuje stále tvrdšie opatrenia, naopak predstavitelia strán Za ľudí a SaS sú za menšie reštrikcie. Richard Sulík sa teraz dokonca ľuďom ospravedlnil za vznikajúce kolóny.

Predseda SaS vo svojom príspevku na sociálnej sieti uviedol, že z boja proti korone sme spravili fetiš.

„Kvôli 800 mŕtvym na chrípku ročne si ekonomiku nelikvidujeme. Kvôli 500 nakazeným na koronu áno. Po celom Slovensku sa tvoria kilometrové zápchy na inak poloprázdnych diaľniciach. Zavreli sme desaťtisíce malých obchodov a vláda nie je v stave im ani len prispieť na nájomné," uviedol Sulík.

„Bohužiaľ, hodiny argumentovania na vláde a koaličnej rade nepomohli. Toto je šialené a musí to skončiť. Premiérovi sa žiaľ neviem dovolať. Ospravedlňujem sa občanom, ktorí na ceste do roboty (čo sme ani len nenakazali), stoja hodiny v zápche," doplnil. Vznikajúcim kolónam sme sa venovali TU.

Richard Sulík už pritom niekoľko dní hovorí, že by po Veľkej noci chcel prísť s postupným uvoľňovaním, aby sa mohla naštartovať ekonomika.

Odpoveď nenechala na seba dlho čakať. Na Sulíka na sociálnej sieti zareagoval Igor Matovič.

„Nemám rád, ak ľudia spomedzi hráčov koaličného tímu, od ktorých v ťažkej situácii čakáte, že vám podržia chrbát, si hrajú svoje sebecké hry. Neschopnosť podporiť čokoľvek nepopulárne konané vo verejnom záujme a postovať na FB svoje výplody mysle, je v tejto chvíli mimoriadne nezodpovedné. Tým dupľom, že na rozdiel od obyčajných ľudí o dosť viac veľmi dobre vedia ako vážna v skutočnosti je naša situácia," napísal líder OĽaNO.

Niektorí ministri sa zdržali už pri hlasovaní

Už pri vládnom hlasovaní o najnovších opatreniach týkajúcich sa veľkonočných sviatkov sa viacerí ministri zdržali hlasovania.

"V DNA SaS je čo najmenej príkazov, a preto by sme namiesto regulácie uprednostnili apel na svedomie a zodpovednosť ľudí. Doteraz konali Slováci veľmi zodpovedne a verím, že by boli rovnako zodpovední aj naďalej. Preto sme sa pri hlasovaní zdržali," povedal minister školstva Branislav Gröhling po hlasovaní.

Remišová na koaličnej rade aj na rokovaní vlády za stranu Za ľudí navrhla, aby sa obmedzenie pohybu ľuďom neprikazovalo a nezapájala sa do toho polícia a armáda. Navrhovala len požiadať občanov o disciplínu.

"Žiaľ, môj návrh neprešiel, preto som sa na vláde pri hlasovaní o tomto bode zdržala. Cieľ máme rovnaký, ale strana Za ľudí bola za inú cestu, ako to dosiahnuť," napísala na sociálnej sieti.

Hnutie Sme rodina s opatrením vlády súhlasí. Minister práce Milan Krajniak povedal, že opatrenie po zapracovaní pripomienok na zasadnutí vlády podporil. Dodal, že analogické nariadenie prijali na veľkonočné sviatky aj v Izraeli, pričom táto krajina je podľa neho označovaná za krajinu najlepšie zvládajúcu pandémiu.

BRATISLAVA/mm, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti