Niektorí zberači odpadkov sú agresívni, na policajta už zaútočili aj palicou

19 KE Vyberaci bednI R.transfer_komplet_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Na košických sídliskách kontanery vyberajú aj s deťmi.

Prehrabávajú sa v odpadkoch, kde hľadajú jedlo a oblečenie. V Košiciach sa takto živia stovky chudobných ľudí. Obyvatelia sa však obávajú, či vyberači smetných nádob nerozšíria nákazu koronavírusu po meste.

Neprejde deň aby sa pri kontajneroch na košickom sídlisku Kuzmányho nezastavili vyberači odpadkov. Nakrútili ich pritom miestni obyvatelia, samospráva vraj problém nerieši. Za hodinu vidia na mieste dvoch až štyroch ľudí, niekedy aj s malými deťmi. A za deň sa ich tu prejde od 20 do 50.

Ľudia majú strach, že takto po meste rozšíria koronavírus. Mestská polícia dostáva denne desiatky podobných oznamov. „Keďže sa pohybuje menej ľudí v uliciach, ľudia to aj viac vnímajú a viac oznamujú," povedal nám náčelník mestskej polície Slavomír Pavelčák.

Policajti robia čo môžu, no títo ľudia sú ustavične v pohybe. Komunikácia s nimi nie jednoduchá tak ako náš štáb vide v prípade istej obyvateľky osady v Mašličkove, ktorá sa rozhodla prehľadať kontajneri na sídlisku Terasa.

Takýchto priestupkov vyriešia mestskí policajti v Košiciach niekoľko desiatok. Všetkých vyberačov však zachytiť nedokážu, niektorých iba napomenú.

Nie všetci vyberači však reagujú pokojne. Jeden z nich v utorok (7. 4.) zaútočil na policajta palicou. „Páchateľ nereagoval, naopak napadol hliadku mestskej polície. Z priestupku sa stal trestný čin a skončil na obvodnom oddelení polície v Ťahanovciach," tvrdí Pavelčák.

Aby sa vírus nešíril na verejných priestranstvách mesto už začalo s celoplošnou dezinfekciou vrátane kontajnerovísk.

Nakrúcal reportér Dušan Tokarčík.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk

KOŠICE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Odpadky

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.