Novou hovorkyňou ministra vnútra sa stala priateľka ministra obrany. Tu je jej reakcia

Barbara Túrosová a Jaroslav Naď počas volieb.
Barbara Túrosová a Jaroslav Naď počas volieb. Zdroj: Facebook.com/Jaro Naď - OĽANO

Barbara Túrosová je partnerkou Jaroslava Naďa.

Po nástupe novej vlády sa pomaly vymieňajú už aj najbližší spolupracovníci ministrov. Medzi nich bez pochýb patria aj hovorcovia, ktorí sú pre novinárov najdôležitejšou spojkou s politikmi.

Podľa našich informácií sa novou hovorkyňou ministerstva vnútra na čele s Romanom Mikulcom stala Barbara Túrosová.

Tá je dlhoročnou životnou partnerkou ministra obrany Jaroslava Naďa a majú spolu jedno dieťa. Rovnako ako Mikulec, aj Naď je členom vlády Igora Matoviča za jeho hnutie OĽANO.

Oslovili sme aj samotnú hovorkyňu: "V prvom rade by som chcela zdôrazniť, že som dlhoročnou novinárkou - pracovala som v TA3," zdôraznila Barbara Túrosová. Na našu otázku, či jej nová práca nezaváňa rodinkárstvom, odpovedala. "Nemyslím si."

Na argumentáciu, že veľa ľudí má opačný názor, uviedla: "Verím, že výsledky mojej práce ich po čase presvedčia o opaku."

Ako dodala, o tom, že bude pracovať na ministerstve vnútra aj napriek tomu, že je vo vzťahu s ministrom obrany, bol upovedomený aj predseda vlády Igor Matovič.

Stanovisko poskytlo aj ministerstvo vnútra. "Pani Turošová nastúpila dnešným dňom (9.4.) na ministerstvo vnútra SR ako odborník plniaci úlohy člena vlády - poradkyňa pre médiá. Na túto funkciu výberové konanie nie je potrebné. Vzhľadom na jej dlhoročnú profesionálnu novinársku minulosť bude mať na starosti koordináciu komunikácie ministra vnútra," priblížil tlačový odbor, ktorý oficiálny mail s menom novej hovorkyne poslal médiám popoludní.

Reakciu poskytlo aj ministerstvo obrany. "Môžeme potvrdiť, že vyštudovaná novinárka a bývalá tvár televízie TA3, pani Barbara Túrosová, je partnerkou ministra obrany Jaroslava Naďa. Podľa našich informácií pani Túrosová nie je hovorkyňou ministra vnútra, ale jeho poradkyňou. Nevidíme dôvod, aby sme sa k uvedenej téme ďalej vyjadrovali, je to interná záležitosť Ministerstva vnútra SR a obsadenie poradcov je plne v kompetencii ministra vnútra Romana Mikulca," uviedla hovorkyňa rezortu Martina Kovaľ Kakaščíková.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Jaroslav Naď

Dôležité udalosti