Mafiánskeho "hrobára" pustili na slobodu, užil si ju iba pár sekúnd. Doplatil na minulosť

Lehel Horváth.
Zdroj: TV Markíza

Vyšetrovateľ NAKA ho obvinil z piatich vrážd.

Bývalého člena dunajskostredskej mafie Šátorovcov Lehela Horvátha a jeho syna pustil sudca na slobodu. Obaja boli vo väzbe za pokus o vraždu Lehelovej manželky. Spoločne ju mali brutálne dobiť a potom v zúboženom stave hodiť levovi do klietky. Hrobár, ako ho prezývali v mafiánskych kruhoch, si však užil slobodu iba pár sekúnd. Doplatil na minulosť.

Ivetu podľa obžaloby zmlátil jej manžel so synom tak brutálne, že skončila s dolámanými rebrami, hrudnou kosťou a pomliaždenými pľúcami. Následne ju hodili k trojročnej Levici Simbe do klietky. Zviera jej ale neublížilo a tak ju naložili do auta a vyhodili na ceste pred jej rodičovským domom. Žena oboch udala. Lehel a jeho syn Tibor skončili vo väzbe. Vtedy tvrdili, že v nej nevinne.

Žena po čase, ale trestné oznámenie stiahla späť. Priznala, že všetko si vymyslela a pred vyšetrovateľmi klamala. Na súde už tvrdila, že ju zranila levica pri kŕmení. „Mala som problémy. Pochovala som svokrovcov, mala som ťažké obdobie," konštatovala pred časom pre TV Markíza. Tvrdila, že zavádzala.

Po viac ako dvoch rokoch sudca v piatok (9. 4.) rozhodol. Pojednávanie sa konalo cez telemost. Lehela so synom senát trnavského súdu oslobodil spod obžaloby. Dôvodom bola procesná chyba vo vyšetrovaní poškodenej. „Z tých dôkazov, ktoré boli vykonané vyplýva, že vyšetrovateľka poučila poškodenú v súlade so zákonom. Len to nebolo preložené do maďarského jazyka poškodenej," tvrdí Horváthov obhajca Juraj Gavalec.

O 15.50 h prepustili z leopoldovskej väznice Horvátha. Syn Tibor bol už na slobode, po otca si prišli kukláči z NAKA. Podľa našich informácii Lehela Horvátha vyšetrovateľ NAKA obvinil z piatich brutálnych vrážd i zo zosnovania a založenia zločineckej skupiny a za krádež trezora z banky.

Pripisujú mu popravu niekdajšieho šéfa dunajskostredského podsvetia Leoša Šátora. Jeho telo sa dodnes nenašlo. Ďalšou obeťou mal byť Andor Rais, mafiánsky účtovník Šátorovcov. Mali ho rozporcovať, pomlieť v mlynčeku a následne vysypať do Malého Dunaja.

Zo sveta zniesli aj biele kone, ktoré uškrtili a zakopali. Z Lehelových pozemkov v obci Čótfa sa stal mafiánsky cintorín. Už v minulosti tam našli kriminalisti desiatky zakopaných obetí brutálnych popráv. Pochovávali ich do hlbokých jám, vyhĺbených bagrom.

Pozrite si reportáž Romana Ruttkaya.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk

LEOPOLDOV/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lehel Horváth

Dôležité udalosti