Viedol vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka, teraz pomáha kontrolovať zákaz vychádzania

Peter Juhás - bývalý šéf vyšetrovacieho tímu Kuciak.
Zdroj: Profimedia.sk

Na pomedzí okresov ste mohli stretnúť napríklad aj Petra Juhása.

V policajných hliadkach, ktoré plnia pokyny vlády na zabránenie šírenia koronavírusu počas Veľkej noci, sú aj elitní operatívci či vyšetrovatelia z Národnej kriminálnej agentúry. Sú to tí, ktorí inokedy odhaľujú tie najzávažnejšie zločiny, organizované skupiny, korupčníkov či vrahov.

NAKA na cestách

Mimoriadna situácia si vyžaduje mimoriadne nasadenie. Policajti z NAKA dopĺňajú stavy kolegov z poriadkovej polície. Autá nezastavujú, stopterčík v ruke nedržia. Nemajú na hlavách ani kukly. Sú v civile. Kolegom, podľa našich informácií, pomáhajú skôr s kontrolou a dotazníkmi, ktoré musia zastavení vodiči vyplniť. Že sú z elitného útvaru, rozpozná málokto.

Vyšetrovatelia najzávažnejších káuz

Takto ste za ostatné dni mohli stretnúť napríklad aj šéfa vyšetrovacieho tímu Kuciak Petra Juhása. Tím viedol niekoľko mesiacov. Odhalili strelca Miroslava Marčeka, jeho pomocníka Tomáša Szabóa, sprostredkovateľa vraždy Zoltána Andruskóa, Alenu Zsuzsovú aj údajného objednávateľa Mariana Kočnera.

Policajti pod jeho vedením zistili, že dvaja z nich mali vraždiť aj v minulosti. Miroslav Marček sa priznal aj k streľbe na podnikateľa z Kolárova Petra Molnára. Od senátu Špecializovaného trestného súdu dostal trest 23 rokov. Zatiaľ nie je právoplatný, prokurátor sa totiž voči rozsudku odvolal. 


V nasadení sú aj Juhásoví ďalší kolegovia. Podľa našich informácií sú v uliciach i vyšetrovatelia z tímu Hmla - Miroslav Bacher a Rastislav Mako. Práve oni vyšetrujú sudcov z Kočnerovej threemy.

Vypočúvali aj bývalú štátnu tajomníčku ministerstva spravodlivosti Moniku Jankovskú, ktorá je aktuálne vo väzbe, či exsudkyne Miriam Repákovú a Zuzanu Maruniakovú, ktorá odklepla Kočnerovi zmenku za vyše osemmiliónov eur. 

Sudcovia sú obvinení z trestných činov korupcie, zasahovania do nezávislosti súdu a marenia spravodlivosti.

Zdroj: TASR - Ján Krošlák
   

BRATISLAVA/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vyšetrovateľ

Dôležité udalosti