Lehel Horváth sa za mrežami veľmi neohrial. Sudca ho pustil na slobodu

Lehel Horváth.
Lehel Horváth. Zdroj: TV Markíza

Vo štvrtok ho krátko po prepustení z väzenia zatkla NAKA, vyšetrovateľ ho viní z piatich vrážd.

Lehel Horváth bol za mrežami iba krátko. Sudca Špecializovaného trestného súdu ho púšťa na slobodu, kde ho budú stíhať za obvinenia z piatich vrážd.

Informáciu potvrdila v stanovisku aj hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková. Sudca ho prepustil z dôvodu porušenia základného ústavného práva, ktoré hovorí o tom, že do väzby možno vziať osobu iba zo zákonných dôvodov.V rozhodnutí sa odvolával aj na Dohovor o ochrane ľudských práv a základných slobôd.

Bývalého člena dunajskostredskej mafie Šátorovcov Lehela Horvátha a jeho syna vo štvtok (8. 4.) krátko pred 16.00 h pustil sudca na slobodu. Obaja boli vo väzbe za pokus o vraždu Lehelovej manželky. Leleha pár sekúnd po prepustení zadržali kukláči.  Vyšetrovateľ NAKA ho obvinil z piatich brutálnych vrážd i zo zosnovania a založenia zločineckej skupiny a za krádež trezora z banky.

Pripisujú mu popravu niekdajšieho šéfa dunajskostredského podsvetia Leoša Šátora. Jeho telo sa dodnes nenašlo. Ďalšou obeťou mal byť Andor Rais, mafiánsky účtovník Šátorovcov. Mali ho rozporcovať, pomlieť v mlynčeku a následne vysypať do Malého Dunaja.

Zo sveta zniesli aj biele kone, ktoré uškrtili a zakopali. Z Lehelových pozemkov v obci Čótfa sa stal mafiánsky cintorín. Už v minulosti tam našli kriminalisti desiatky zakopaných obetí brutálnych popráv. Pochovávali ich do hlbokých jám, vyhĺbených bagrom.

TRNAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Leleh horváth

Dôležité udalosti