Rok nových multimilionárov: Slovákom sa v lotériách ešte nikdy nedarilo ako teraz

11025799_613410155427613_64931174602468204_n.png
Zdroj: Profimedia

Nemáme za sebou ani tretinu a už teraz je to historicky najúspešnejší rok.

Rok 2020 priniesol zatiaľ viac zlých správ ako tých pozitívnych. Za všetko stačí spomenúť prebiehajúcu pandémiu nového koronavírusu. V jednom smere sa však Slovákom nevídane darí. Za necelú tretinu roka nám pribudli hneď traja multimilionári. Slováci ešte nikdy nemali také šťastie v lotériách ako teraz.

V piatkovom helsinskom žrebovaní Eurojackpotu vyhral Slovák, ktorý stávku uzavrel v Banskobystrickom kraji, vyše 5,2 milióna eur. Od rozprávkového 90-miliónového jackpotu ho delilo jediné číslo.

Vďaka hrám a lotériám, ktoré od roku 1993 prevádzkuje spoločnosť Tipos, pribudlo doteraz na Slovensku 66 milionárov, teda ľudí, ktorí vyhrali v číselných lotériách aspoň milión eur.

„Výhra 5 202 243,10 eura je v poradí ôsmou najvyššou výhrou v historickom rebríčku výhier," prezradil hovorca Tiposu Rastislav Čépe.

Ide už o tretiu a zároveň najnižšiu výhru v tomto roku, ktorá sa dostala v slovenskom rebríčku do TOP 10.

Zdroj: Tipos

Hneď vo štvrtom stávkovom týždni roka padla takmer deväťmiliónová suma v hre Euromilióny. Ide o historicky druhú najvyššiu čiastku vyhranú na Slovensku. Tipujúci uzavrel stávku v Bratislavskom kraji. Absolútny rekord vznikol v roku 2009 v hre Loto. Šťastlivec si vtedy na konto pripísal cez 11 miliónov, stávku uzavrel cez internet.

V hre Loto padla rozprávková výhra aj tento rok. V deviatom týždni vyhral hráč, ktorý stávku uzavrel cez SMS, necelých šesť miliónov, čím sa do historického rebríčka dostal na šieste miesto. Jackpot sa kumuloval vyše roka.

Bezprecedentný úspech

Dokopy tak traja Slováci stihli v tomto roku, ktorý je iba v polovici štvrtého mesiaca, vyhrať už cez 20 miliónov eur.

Pri pohľade na rebríček 50 najvyšších lotériových výhier ide o bezprecedentný úspech. K tejto sume sa podarilo priblížiť iba v roku 2009. Štyria Slováci vtedy vyhrali dokopy 19,3 milióna eur, z toho 11 miliónov tvorila už spomínaná rekordná výhra.

Najviac zástupcov v TOP 50 má rok 2011. Do rebríčka sa vtedy dostalo päť výhercov, ktorí spolu získali cez 15,3 milióna eur. Polovicu z toho urobil jackpot z hry Euromilióny, ktorý je zároveň treťou najvyššou výhrou v histórii Slovenska. Išlo zároveň o historicky prvý jackpot v tejto hre.

„Kumuloval sa sedem rokov, od spustenia číselnej lotérie EUROMILIÓNY v máji roku 2004. Získal ho hráč so stávkou uzatvorenou na jednom z predajných miest spoločnosti Tipos v Košickom kraji," uviedol v minulosti Čépe.

Výhry vyplatené z lotérií národnej lotériovej spoločnosti Tipos, ktoré sú prevádzkované podľa zákona o hazardných hrách, nepodliehajú žiadnemu zdaneniu.

BRATISLAVA/Michal Lukačovič

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Stávka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.