Poisťovne splátky neodpustia. Ak nezaplatíte, zmluva vám zanikne

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

S poisťovňou sa na platení poistného viete dohodnúť.

Po vzore bánk komerčné poisťovne nepôjdu. Odklad splátok za poistky odmietajú a radia prehodnotiť uzavreté zmluvy. Ak totiž poistku nezaplatíte, zmluva vám zanikne.

Po tom, čo majú banky pre pandémiu pomôcť ľuďom s odkladom splátok aj na niekoľko mesiacov, ozývajú sa ja tí, ktorí platia poistky za nehnuteľnosť, cestovné či úrazové poistenie. Komerčné poisťovne ale tvrdia, že plošný odklad splátok by ich ohrozil a do problémov by sa dostali aj klienti.

Mnohí vraj uvažujú aj nad zrušením zmluvy, čo by ale znamenalo, že v prípade úrazu alebo choroby, peniaze od poisťovne nedostanete, a to vás môže dostať do ešte ťažšej situácie. Navyše, poisťovne kryjú často práve tie riziká, ktoré sa teraz pri pandémii zvýšili, ako strata zamestnania.

Pri neživotných poistkách navyše platí, že zmluvu viete zrušiť najneskôr 6 týždňov pred výročím jej uzatvorenia. Preto to treba zvážiť a využiť to iba v tom prípade, ak viete, že platíte za niečo, čo teraz naozaj nepotrebujete.

S poisťovňou sa na platení poistného viete dohodnúť. Ak sa rozhodnete zmeniť svoje už aktuálne poistné zmluvy, nemusíte chodiť na pobočku, vybaviť to môžete elektronicky.

 Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti