Tragédia na Veľkonočný pondelok. Mladý chodec neprežil zrážku s autom

Ilustračná snímka.
Zdroj: Photographee.eu/shutterstock.com

Tragédia sa stala v Rajeckej Lesnej.

Zo zločinu usmrtenia obvinil policajný vyšetrovateľ 29-ročného muža, ktorý bez vodičského oprávnenia a pod vplyvom alkoholu narazil v pondelok (13. 4.) v Rajeckej Lesnej do 26-ročného chodca. Chodec utrpel zranenia, ktorým na mieste nehody podľahol.

Ako ďalej informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová chodec stál pravdepodobne na pravom okraji vozovky.

"Obvinený muž do neho narazil v dôsledku nevenovania pozornosti vedeniu vozidla, neprispôsobenia rýchlosti jazdy stavu a povahe vozovky, situácii v cestnej premávke, svojim schopnostiam a iným okolnostiam. U vodiča vykonali dychovú skúšku s výsledkom 0,85 mg/l alkoholu v dychu (1,77 promile). U mŕtveho chodca nariadili súdnu pitvu. Podgurážený vodič skončil v policajnej cele," uviedla.

Prípad prevzal vyšetrovateľ, okolnosti dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. "Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že sa dopustia priestupku alebo trestného činu. Ale najmä preto, že následky dopravných nehôd, zavinených práve vodičmi pod vplyvom alkoholu, bývajú v mnohých prípadoch tragické," zdôraznila Balogová.

RAJEC/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rajecká Lesná

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.