V strane Spolu si zvolia nového predsedu, na post kandidujú Hipš a Macko

JWQHJPNTKSNP-high_1080p.mp4
Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Voľba sa uskutoční elektronickou formou.

Nového predsedu si mimoparlamentná strana Spolu zvolí elektronicky na sneme 25. apríla. Kandidujú Juraj Hipš a Pavel Macko.

Informovala o tom hovorkyňa strany Silvia Hudáčková s tým, že pre elektronickú formu sa rozhodli v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu a odkonzultovali to aj s Ministerstvom vnútra (MV) SR.

"Členská základňa rozhodla, že nemôžeme na neurčito odkladať konanie snemu, ale potrebujeme nové vedenie, ktoré začne pracovať na novej vízii a aktívne sa zapojí do politického diania z opozície. Vnútrostranícka kampaň tiež prebieha výhradne elektronicky - na Facebooku prezentujeme názory, diskutujeme a organizujeme živé videodiskusie," uviedol kancelár Spolu Martin Vavrinčík.

Členovia strany podľa slov Hudáčkovej rozhodli o elektronickom hlasovaní o novom vedení vo vnútrostraníckom elektronickom referende. Dodala, že nechcú čakať na snem s fyzickou účasťou delegátov.

Zdôraznila, že postup strana konzultovala s ministerstvom vnútra, ktoré elektronický priebeh snemu pri dodržaní ostatných zákonných podmienok povolilo.

Doterajší predseda Spolu Miroslav Beblavý po neúspechu vo februárových parlamentných voľbách avizoval, že sa vzdá svojej funkcie. Spolu kandidovala do Národnej rady SR v koalícii s Progresívnym Slovenskom.

Ako koalícia potrebovali na postup do parlamentu aspoň sedem percent platných hlasov voličov, získali 6,96 percenta hlasov. Chýbalo im 926 hlasov.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Spolu

Dôležité udalosti