Kam sa stratil Norbert Bödör? Na Slovensku nie je

sikanuju_tvnoviny.mp4
Zdroj: FOTO TASR – Jakub Kotian

Nitriansky podnikateľ mal Marianovi Kočnerovi vynášať informácie z vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka.

Nitriansky podnikateľ Norbert Bödör, ktorý mal údajne financovať sledovanie novinárov, už niekoľko týždňov nie je na Slovensku. Televízii Markíza to potvrdil jeho advokát. V zahraničí sú aj jeho deti. Hoci sa už dlhšie špekuluje, že z krajiny ušiel, jeho právnik tvrdí niečo iné.

Bödör bol jedným zo svedkov v prípade vraždy Jána Kuciaka. Viaže ho vzťah s Marianom Kočnerom. Hoci ho označil za známeho, cez aplikáciu Threema si vymenili stovky správ. Mal byť Kočnerovou spojkou na NAKA či prokuratúru. Mal mu posúvať informácie priamo z vyšetrovania vraždy. Na súde to však poprel.

Doteraz nitrianskeho podnikateľa nikto z ničoho neobvinil. Už niekoľko týždňov sa však špekuluje, že zo Slovenska nadobro zmizol aj so svojimi deťmi. Podľa našich informácií je Bödör v Dubaji.

V investigatívnom centre Jána Kuciaka už v minulosti zistili, že v Arabských emirátoch má mať trvalý pobyt. V luxusnom hoteli si vraj prenajímal apartmán. Jeho advokát potvrdil, že na Slovensku už dlhšie nie je. O úteku vraj nemôže byť reč.

Viac sa dozviete v reportáži Zuzany Ferenčákovej.

 

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti