Lekára odviedla z pohotovosti polícia. Odmietol fúkať

17 PD Lekar vazba.transfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Sudca ho poslal za mreže z obavy, že by mohol naďalej piť a ohrozovať pacientov.

Zostali bez všeobecného lekára. Jediného doktora v obci totiž zadržala cez víkend polícia. Stalo sa to, keď mal službu na pohotovosti v Prievidzi. Starosta Miloš Cúcik tvrdí, že nevie, čo je s ním a nemá ani oficiálne stanovisko.

Po tom, ako lekár skončil v putách, sa vraj správal zvláštne a bol aj agresívny. Trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička potvrdil, že obvinený, ako službukonajúci lekár na pohotovosti, sa odmietol podrobiť vyšetreniu na zistenie prítomnosti návykovej látky.

Agresívne správanie pokračovalo aj v nemocnici. Policajti ho museli spacifikovať a umiestniť do cely. Vraj to nebolo po prvý raz, čo mal problémy. Starosta tvrdí, že na lekára mu doniesli aj sťažnosti.

Lekára rieši aj Trenčiansky samosprávny kraj. Vyzvali ho, aby preukázal, že je zdravotne spôsobilý. Dodnes od neho takýto doklad nedostali.

Policajti 66-ročného lekára obvinili z ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Prievidzský sudca ho poslal do väzby. „Existuje dôvodná obava, že by obvinený mohol požívať i naďalej alkoholické nápoje alebo iné návykové látky, ktoré môžu mať vplyv na jeho psychiku a mohol by vážne ohroziť zdravie pacientov. Prípadne spáchať trestnú činnosť so strelnou zbraňou, ktorej je držiteľom, avšak už bez platného zbrojného preukazu," vysvetlil rozhodnutie sudcu hovorca súdov v Trenčianskom kraji Roman Tarabus.

Psychiatrička Darina Hrabovská konštatovala, že tento lekár je potenciálne nebezpečný pre svojho pacienta, môže mu nesprávne určiť diagnózu a liečiť ho. „Nech už požil čokoľvek," dodala.

Podľa názoru sudcu bude v tomto prípade potrebné nariadiť znalecké dokazovanie znalcom z odboru psychiatria. „Vzhľadom na správanie obvineného sa má skúmať, či v čase spáchania skutku mal obvinený zachované ovládacie a rozpoznávacie schopnosti," ozrejmil Tarabus.

Obec má teraz zásadný problém. Miestnych nemá kto vyšetriť. Cúcik dodal, že už rokuje s mladým doktorom z Ukrajiny a údajne prácu vo Valaskej Belej prijme.

Reportáž spracoval Peter Ziman.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk

VALASKÁ BELÁ/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti