Ľudia zúria. Rady na poštách nemajú konca kraja

Slovenská pošta.
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Slovenská pošta oznámila, že sprísňuje opatrenia, ale nikto nečakal, že to bude mať až takýto dopad.

Pošty v posledných dňoch zažívajú neuveriteľný nápor. Dennodenne nám do redakcie chodia sťažnosti od nespokojných ľudí, ktorí sa nestačia diviť, koľko ľudí stojí v dlhých radoch pred pobočkami štátnej spoločnosti.

Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Slovenská pošta oznámila, že sprísňuje opatrenia pred šírením koronavírusu, ale nikto nečakal, že to bude mať až takýto dopad. "Všetci chápu, že treba chrániť pracovníčky aj zákazníkov, ale rady sú neúnosne dlhé," sťažujú sa klienti.

Keďže okrem bezpečnostných opatrení skrátili aj prevádzkové hodiny, niektorí ľudia sa kvôli zamestnaniu na poštu ani nedostanú. Ďalšia vec je, že kým by si vystáli rad, v práci by si potrebovali zobrať dovolenku.

Svedčí o tom aj video, ktoré nám do redakcie poslala diváčka Zuzana. Ak si myslíte, že sa rad pred poštou už konečne končí, budete prekvapení.


"Rada by som sa spýtala GR Slovenskej pošty na nezmyselné obmedzenia pracovného času na poštách. Úplne chápem, že v priestore môžu byť dva ľudia, ale prečo je obmedzený prevádzkový čas? Dnes som tretíkrát na pošte, dvakrát bezúspešne, lebo som sa nedostala na radu. Včera som bola 58. Dnes som prišla hodinu pred otvorením a som 15 v rade. Tak, keď už je obmedzený vstup do priestoru, majte aspoň normálne otváracie hodiny! Všetky obchody, ktoré môžu byť otvorené, majú normálny prevádzkový čas, len Slovenská pošta musí v tomto zložitom období urobiť ľuďom život ešte zložitejší. Ako radi by otvorili kaviarne, reštaurácie, kozmetiky, kaderníctva, pedikúry, manikúry a nemôžu. Len Slovenská pošta má otvorené 25 hodín za týždeň. Zdá sa toto niekomu normálne? Lebo mne nie," napísala svoj postreh Zuzana. A pridávajú sa k nej aj ďalší rozhorčení ľudia.

Pošta tvrdí, že iba dodržuje nariadenia hlavného hygienika či regulačného úradu. Za dlhším čakaním vidia dva hlavné dôvody. Dvojmetrové odstupy neplatia iba pre klientov, ale aj pre pracovníkov, preto museli niektoré priehradky na viacerých poštách uzavrieť. Druhým dôvodom je, že množstvo zamestnancov čerpá PN či OČR. Aj preto museli pobočky skracovať otváracie hodiny.

"Zo zamestnancov čerpajúcich PN alebo OČR je viac ako 80 percent priehradkových zamestnancov a doručovateľov," uviedla Slovenská pošta.

"Mrzí nás, že klienti musia čakať v radoch. No je to spôsobené najmä tým, že musíme dodržiavať bezpečnostné nariadenie o počte osôb a odstupoch, v dôsledku čoho sme museli zavrieť niektoré priehradky. To znamená, že pošty vybavia menej zákazníkov za rovnaký čas," reagoval podnik na dlhé rady pred pobočkami.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pošta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.