Potrebujete nutne ostrihať vlasy? Aj v karanténe si viete vyčariť dokonalý účes

Karin Ann
Zdroj: Shutterstock.com

Inšpirovať sa môžete nasledovným videom.

Už je to nejaký mesiac, čo ste naposledy navštívili kaderníctvo? Pre pandémiu sú aktuálne zatvorené všetky salóny krásy, a tak si na návštevu kaderníčky budeme musieť ešte počkať. Ak ale nutne potrebujete odstániť rozštiepené končeky, nemusíte už viac čakať.

Inšpirovať sa môžete nasledovným videom. Stačí sa rozhodnúť, či chcete rovný strih alebo mierne do postupna.

Základ je vlasy navlhčiť, aby sa vám pri strihaní nekĺzali. Potom ich zviažete do copu tesne pri krku a ak máte dlhšie vlasy, tak ich gumičkou uviažete ešte raz prípadne dvakrát. Pomocou prstov, ktoré vám poslúžia ako pravítko, odstihnete končeky v požadovanej dĺžke. Po rozpustení uvidíte, že tento typ strihu je v tvare písmena U.

Zdroj: YouTube / Patry Jordan English

Podobný strih docielite aj druhým spôsobom. Vlasy zviažte do copu pod bradou. Rovnakým postupom odstrihnite vlasy v požadovanej dĺžke. Keď vlasy po odstrihnutí začešete dopredu na kľúčne kosti, budú rovnakej dĺžky. Po začesaní dopredu opäť pripomínajú tvar písmena U.

Zdroj: YouTube / Patry Jordan English

Ak si želáte vlasy zastrihnúť narovno, rozdeľte ich na polovicu a začešte dopredu na plecia. Prstami uchopte končeky v požadovanej dĺžke, mierne nadvihnite a strihajte diagonálne. Po zastrihnutí by vlasy v prednej časti mali byť dlhšie ako vlasy zo zadnej časti hlavy. Keď ich však začešete dozadu, strih je rovný.

Zdroj: YouTube / Patry Jordan English

V prípade, že si na strihanie netrúfate, pomôcť vám môže aj príbuzný. V takomto prípade je potrebné vlasy rozdeliť na 3 časti. Strih začnite zozadu spodnými vlasmi tesne pri krku. Dohliadnite na to, aby ste pramene vlasov brali po tenkých vrstvách a strihajte vždy čo najbližšie k chrbátu, aby ste predišli schodíkom. Po vysušení vlasov môžete prípadné nedokonalosti zastrihnúť.

Zdroj: YouTube / Patry Jordan English

Nech sa už rozhodnete pre ktorýkoľvek postup, držíme vám palce!

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.