Už sa ozývajú aj taxikári. Odkazujú, že sú na pokraji krachu

19_nz_tazky_zivot_taxikarov-oprava_BFF.xfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Pre koronavírus im stojí celý biznis.

Chýbajú nám a my chýbame im. Aj taxi služby hovoria, že sú na pokraji krachu. Niektorí taxikári vraj už nemajú čo jesť a žiadajú kompetentných, aby ich za prísnych bezpečnostných pravidiel pustili na cesty.

Samoživiteľka rodiny Jana Kováčová síce nešoféruje taxík, no dlhé roky ho na adresy posielala. „16. marca mi o 12. hodine zavolal môj šéf, aby som okamžite vypla telefóny, to bolo všetko," hovorí dispečérka taxi služby Jana Kováčová.

Kým ona vypla telefóny, kolegovia vodiči odstavili autá. „Sem-tam nejaké peniažky pribudli do našich peňaženiek a tie nám teraz chýbajú," hovorí zas taxikár z Rožňavy.

„Štát mi ponúka 210 eur na vyžitie celého mesiaca, čiže matka, tri deti a 210 eur. Nie, neviem z toho vyžiť," uviedla Jana Kováčová.

Hneď sa začala obzerať po dočasnej práci. Podarilo sa, no nie každý mal také šťastie. „Tu nejde len o mladých kolegov. Tu ide hlavne aj o starších, ktorých nemôžete dať do podniku na osem až dvanásťhodinové smeny, lebo momentálne tu nič iné nezoženiete," doplnila Jana Kováčová.

Majiteľ jednej z najväčších taxi spoločností z Nových Zámkov má takisto problémy, na dvore mu stojí 17 áut. „V prvom rade naši zamestnanci zostali zo dňa na deň bez práce, bez akýchkoľvek financií," vysvetlil majiteľ taxi spoločnosti Adrián Selčík.

Podobne ako ostatní majitelia, platiť musí aj on.

Viac sa dozviete z reportáže Mareka Šilhavíka.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

NOVÉ ZÁMKY/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Taxi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.