Ktoré farby sú na nových modeloch Škody najobľúbenejšie? Na čele nastala zmena

1_bukovsky_zdravie_tvnoviny.mp4
Zdroj: Cineberg/shutterstock.com

Doteraz v rámci celého európskeho trhu vládla biela.

Autá s ktorou farbou sa v Európe predávajú najviac? Dlhý čas vládla biela, ale v roku 2019 ju z trónu zosadila šedá. Ako je to medzi najnovšími modelmi značky Škoda, ktorá je nesmierne populárnou aj na Slovensku?

Podľa globálnej štúdie najobľúbenejších farieb automobilov, ktorú od roku 1953 vypracováva výrobca lakov Axalta, sa minulý rok v Európe predalo 24 percent šedých áut a bielych 23 percent. Píše tn.nova.cz.

Šedá farba patrí medzi najobľúbenejšie aj medzi zákazníkmi značky Škoda. Aké ďalšie farby pri kúpe volili?

U zákazníkov kompaktného hatchbacku Scala je favoritom športová modrá metalíza s označením Race. Celkovo 17,4 percenta všetkých vozidiel vyrobených v roku 2019 lakovali v tomto odtieni.

Na druhom mieste bol metalický odtieň šedá Quarz s 15,5 percentami, tretí čierny odtieň Magic so 14,7 percentami. Pokiaľ sa však sčítajú všetky odtiene od jednej farby v ponuke Škody, u typu Scala vedie biela.

Medzi zákazníkmi, ktorí si v minulom roku objednali Škoda Kamiq, už viac boli v kurze skôr šedé odtiene. Mestské SUV tak kopírovalo trend celého európskeho trhu.

Šedá je vôbec najobľúbenejším odtieňom modelovej rady Kamiq. Najčastejšia je šedá metalíza Quartz (16,1 percenta), keď sa pripočíta nemetalický šedý lak Steel (6,5 percenta), tak v šedé farbe vyšlo 22,6 percenta všetkých áut modelu Kamiq. Bielych bolo celkovo 20,6 percenta. Celkový podiel vozidiel Škoda Kamiq s metalickým lakom činil 78,2 percenta.

BRATISLAVA/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme škoda

Dôležité udalosti