Postup polície v prípade besnenia Humenčana preveria. Napadnutí manželia sa sťažujú

Najsilnejšie politické strany
Zdroj: TV Markíza

Predtým, ako muž prepadol mladú rodinu, ho vraj na polícii ohlásil jeho vlastný brat.

Mladá rodina z východného Slovenska, ktorú prepadol v noci v ich vlastnom dome besniaci násilník, sa sťažuje. Nepáči sa jej trest ani postup policajtov. Prokuratúra i polícia preto preverí, či ich ľudia prípad riešili, ako mali.

Dráma sa odohrala v spálni mladej rodiny pred pár dňami. Útočník ich prepadol nad ránom okolo pol tretej. Majiteľka domu Antónia Eľková spomína, že prepad bol pre ňu obrovským šokom. Myslela si, že násilník zabije jej manžela pred očami.

Násilník sa dostal dnu do domu cez okno, ktoré rozbil na zadnej terase. Ničil všetko, čo mu prišlo pod ruky a kričal, aby mu vydali ženu, ktorú dvojica vôbec nepoznala.

Útočníka napokon chytil jeho brat so susedom, ktorého privolal a do príchodu polície ho držali na dvore. Vyšetrovateľ muža obvinil z prečinu porušovania domovej slobody, nebezpečného vyhrážania a poškodzovania cudzej veci.

Vyšetrovateľ žiadal väzobné stíhanie. Obvinený sa pred súdom priznal a skutok oľutoval. Sudca mu vymeral trest odňatia slobody na 28 mesiacov, pričom výkon trestu podmienečne odložil o 34 mesiacov.

Tým pominul dôvod na väzobné stíhanie obvineného, musel byť okamžite prepustený.

Proti prepusteniu neprotestoval ani prokurátor. Jeho postup preveria. "Krajská prokuratúra Košice si vyžiadala na vec sa vzťahujúci spisový materiál za účelom preskúmania dôvodnosti a zákonnosti postupu dozorového prokurátora," hovorí Jarmila Janová, krajská prokuratúra Košice.

Poškodený je presvedčený, že incident sa nemusel stať. Myslí si, že polícia výtržnika mohla zastaviť oveľa skôr, než sa dostal až do jeho domu.

Asi hodinu a pol predtým, ako prepadol mladú rodinu, ho vraj na polícii ohlásil jeho vlastný brat v susednom, Humenskom okrese. Na policajtov preto podal sťažnosť.

"Ak bude zistené pochybenie zo strany niektorého z policajtov, budú voči nemu vyvodené príslušné opatrenia," uviedla krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Pozrite si aj reportáž Vladimíra Bučka


TUŠICKÁ NOVÁ VES/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Napadnutie

Dôležité udalosti