Domáce

Cez víkend nás čakajú tropické horúčavy

Letný dážď
Zdroj: Shutterstock.com

Ale bude aj pršať.

Vysvedčenia sú doma a pred nami sa otvorila brána do dvoch mesačných prázdnin a dovoleniek. Aké počasie vás bude nimi sprevádzať v prvých dňoch, tak to sa dozviete práve v tejto chvíli.

Družica

Zábery z družice nám ukazujú, že nad našim územím sa dnes nachádzala oblasť vyššieho tlaku vzduchu, ktorá sa postarala o príjemné zväčša slnečné počasie nielen u nás, ale aj v okolitých štátoch strednej Európy. Keďže jej vplyv pocítime aj zajtra, tak bude prvý víkendový a zároveň aj prázdninový deň u nás veľmi príjemný.

Teplota

Súčasne sa dnes začalo od juhozápadu otepľovať, a zajtra má byť ešte teplejšie, preto sa naše územie dostane do teplotného pásma 25 až 30 stupňov, ale severnejšie oblasti budú mať vzduch o pár stupňov chladnejší, pretože sa budú nachádzať v pásme 20 až 25 stupňov.

Zrážky

Nad západnou Európou sa už nachádza frontálny systém, a preto tam má zajtra výdatne pršať. Tento front začne ovplyvňovať počasie u nás až v noci zo soboty na nedeľu.

Zajtra by sa prehánky na Slovensku mali vyskytnúť iba výnimočne, a to najmä v horských oblastiach, ale šanca je naozaj len veľmi malá.

Vietor

Ten bol dnes pokojný a fúkal iba slabo, no a zajtra už bude fúkať trochu silnejšie, teda rýchlosťou od 10 do 25 km/h a zafúka prevažne od juhu až juhovýchodu.

Školáci, ktorí si dnes ráno išli pre vysvedčenie sa museli obliecť trochu teplejšie. Teploty boli totiž na toto ročné obdobie nízke a napríklad v Poprade a v Liesku bolo ráno iba okolo 3 až 4 stupňov.


Cez deň sa ale našťastie oteplilo a slnečné lúče zohriali vzduch na príjemných 18 až 25 stupňov. Na horách síce lokálne spŕchlo, ale inak sme sa dnes na počasie sťažovať nemohli.

Doprava

Čo sa týka dopravnej situácie, tak možno sa ešte aj zajtra budú na niektorých miestach tvoriť kolóny pri vašom presune na dovolenky a prázdniny, takže jazdite opatrne. Okrem toho nie sú vylúčené aj ranné hmly, ktoré očakávame najmä v nižších údoliach, alebo pri vodných plochách.

Noc

Dnešná noc bude ako stvorená na pozorovanie hviezd, obloha bude totiž nad Slovenskom prevažne jasná. Treba sa ale opäť teplo obliecť, pretože vzduch sa do rána ochladí na 13 až 8, na severe bude ešte chladnejšie a to zhruba do 6 stupňov.

Tak ako sa skončil školský rok, tak sa začnú aj prázdniny- teda pekným, letným počasím.

Západné Slovensko

Na západe Slovenska bude prevažne slnečno, prípadne iba malá oblačnosť. Cez deň sa teplota vyšplhá až na 26 až 29 stupňov a pofukovať bude juhovýchodný vietor do 25 km/h

Stredné Slovensko

Na strednom Slovensku bude tiež zväčša slnečno, prípadne v okolí hôr sa vytvorí iba malá kopovitá oblačnosť. Ak sa vyskytne nejaká prehánka, tak iba výnimočne. Na severe sa bude teplota pohybovať okolo 22 až 26, na juhu sa oteplí až do 29 stupňov.

Východné Slovensko

No a východ našej krajiny sa bude tiež zajtra kúpať v slnečných lúčoch. V tatranskej oblasti môže byť okolo poludnia zväčšená oblačnosť s možnosťou ojedinelých prehánok. Teplota tu vystúpi na 23 až 28 stupňov.

Hory

Hory zajtra určite prilákajú množstvo turistov. Počasie bude zväčša polooblačné, popoludní až oblačné s ojedinelými prehánkami. V nadmorskej výške sa mierne oteplí na 14 stupňov.

Biopredpoveď

Bio zostáva na 2, a to je slabá až mierna záťaž.

Predpoveď do stredy

V nedeľu k nám vyvrcholí prílev teplého vzduchu od juhozápadu a preto teplota vystúpi na 25 až 30 stupňov. Počasie však bude postupne od západu oblačné s dažďom, prehánkami, alebo lokálnymi búrkami.

V pondelok už bude pršať na celom Slovensku a to vo forme prehánok alebo dažďa, ktorý môže byť aj výdatnejší, no a tiež sa môžu vyskytnúť aj búrky.

V utorok bude premenlivá oblačnosť miestami s prehánkami a v stredu zväčša polooblačno s občasným dažďom najmä v popoludňajších hodinách.

Na severe sa bude teplota v týchto dňoch pohybovať od 16 do 20, na juhu bude teplejšie a to 25 až 27 stupňov.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti