Architektonický chaos na Slovensku. Každý balkón inej farby

Farebné balkóny
Zdroj: TV Markíza,

Akej farby je ten váš?

Nájsť dva rovnaké domy, či len balkóny na Slovensku je väčší problém akoby sa mohlo zdať. Ľudia si totiž konečný vzhľad svojich obydlí urobia podľa seba. Aj keď si to možno nechceme pripustiť, máme tu statočný architektonický chaos.


Tento balkón je natretý na žlto. Tento je zase broskyňový. Vedľa zelený, ale aj hráškovo zelený so satelitom, či lososový s presklením. Pritom pôvodne dom vyzeral takto. Každý jeden z týchto balkónov je sám o sebe unikátny, no dokopy vytvárajú jeden obrovský farebný miš maš.

Ak si myslíte, že napríklad farbu balkónu, či domu máte čisto v rukách iba vy, mýlite sa. Fasáda je verejný priestor a nemôže byť vecou individuálnych názorov. Teoreticky by tak na vaše dvere mohli zaklopať úradníci a požadovať nápravu.

V súčasnosti nepredstaviteľné. Podľa odborníka sú právomoci na Slovensku nastavené zle. Poriadne mastnú pokutu by vám ale naparili napríklad v Chorvátsku. V prípade, že by ste si na strechu nechceli dať typickú stredomorskú škridlu.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Rovnako v Anglicku, ak by ste odmietli stavať napríklad z tradičnej tehly. A kedy skončí architektonický chaos na Slovensku? To bude vtedy, keď tí, ktorí zákony určujú, ich budú sami dodržiavať.

SLOVENSKO/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti