Tínedžer dobodal nožom matku do chrbta a hlavy, po čine ušiel do noci

Dom v Žiari nad Hronom, v ktorom syn zaútočil na matku.
Zdroj: Ľubo Fronko

Nadránom ho chytili policajti na stanici v Hronskej Dúbrave.

Brutálny útok sa odohral v bytovke Žiari na Hronom. V byte zaútočil nožom na matku iba 13-ročný syn. 

Nočné ticho v bytovke preťal krik ženy, ktorá sa bránila útoku. Presne v pondelok (20. 4.) o polnoci susedia volali na tiesňovú linku, že napadnutá žena potrebuje pomoc záchranárov.

„Mala byť dobodaná do chrbta a do hlavy. Na miesto sme okamžite vyslali záchranárov, aby jej pomohli. Po ošetrení ju previezli do nemocnice. Počas prevozu bola pri vedomí a v stabilizovanom stave," opísala prípad hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová.

Zdravotný stav pacientky si podľa vyjadrenia žiarskej nemocnice si vyžaduje intenzívnu starostlivosť, ale je mimo ohrozenia života.

Nočné besnenie s nožom má mať na svedomí ten, komu žena dala život. „Podľa doteraz získaných informácií mal byť útočníkom jej syn, ktorý sa dal ihneď po útoku na útek," uviedla k prípadu banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Matka býva v byte s dvomi synmi. Útočil vraj mladší z nich, ktorý má iba 13 rokov a navštevuje cirkevnú školu. Doposiaľ doma viedli usporiadaný život. Oslovili sme aj susedov, ale od nich sme sa nedozvedeli.

Hoci chlapec v noci ušiel, nadránom ho policajti chytili na železničnej stanici v Hronskej Dúbrave. V prípade už začali trestné stíhanie pre obzvlášť závažny zločin vraždy spáchaného v štádiu pokusu. Vec prevzal vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici. Pre citlivosť prípadu však nie je možné sa k nemu už ďalej vyjadrovať.

Reportáž pripravil Ľubo Fronko.


ŽIAR NAD HRONOM/tvnoviny.sk, TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme žiar nad hronom

Dôležité udalosti