Stala sa hitom internetu. Pripravte si aj vy obľúbenú dalgona kávu

Dalgona káva
Zdroj: Shutterstock.com

Videá s postupom na prípravu lahodného napeneného nápoja sa razom stali virálnymi možno aj pre jednoduchý postup.

Stala sa hitom internetu doslova zo dňa na deň. Dalgona káva je aktuálne zrejme najobľúbenejším nápojom na svete. Vznikla v Južnej Kórei a nech to znie akokoľvek smiešne, dostala prezývku "karanténna káva". Jej vznik sa totiž pripisuje juhokórejskému hercovi Jung Il-wooovi, ktorý ju pripravil v televíznom programe práve počas pandémie, píše Independent.

Videá s postupom na prípravu lahodného napeneného nápoja sa razom stali virálnymi možno aj pre jednoduchý postup. Pokiaľ ste milovníkom klasickej instatnej kávy, ingrediencie máte doma určite aj teraz. Na jej prípravu vám totiž postačí káva, cukor, mlieko a ľad (nemusí byť).

Do misky nasypte dve čajové lyžičky instatnej kávy, dve lyžičky cukru a rovnako dve lyžičky horúcej vody (na prípavu viacerých pohárov pridajte viac kávy podľa potrieb, no vždy zachovajte pomer). Zmes šľahajte dovtedy, kým nevznikne tuhá pena bledohnedej farby. Do pohára dajte 3-4 kocky ľadu, zalejte studeným mliekom a pomocou lyžičky na vrch pridajte našľahanú kávovú penu. Množstvo mlieka záleží na tom, akú horkú kávu obľubujete. Prajeme vám dobrú chuť!

JUŽNÁ KÓREA/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.