Prípad usmrteného chlapčeka († 2) horúcou sprchou polícia ukončila. Po pol roku padlo obvinenie

Mužovi, ktorý mal Mirka na starosti, hrozí päť rokov vo väzení.

Vyšetrovanie usmrteného iba dvojročného chlapca, ktorý zomrel po obarení horúcou sprchou, polícia ukončila. Tragédia sa stala vlani v obci Pečeňady neďaleko Jaslovských Bohuníc. Maloletý Mirko mal popáleniny na viac ako 70 percentách tela. V prípade strašnej smrti padlo po pol roku obvinenie.

Martin a Zuzana spoločne vychovávali päť svojich malých detí. Začiatkom októbra, keď sa to stalo, varovali aj ďalšie tri deti kamarátke. Bol tam aj dvojročný Mirko. Zuzana išla na nákupy a zodpovednosť tak zostala na Martinovi, keď zrazu malý Mirko začal plakať. Jeho sestra ho vraj hodila na štrk.

Martin vtedy tvrdil, že chlapcov starší brat sa ponúkol, že ho obriadi v kúpeľni. Podľa muža brat na Mirka pustil sprchu, ktorá bola veľmi horúca. Voda mala viac ako 60 stupňov Celzia.

Mirko bol na tom veľmi zle. Takmer po celom tele mal popáleniny prvého a druhého stupňa. Previezli ho do nemocnice na bratislavské Kramáre, kde po niekoľkých hodinách zomrel.

Mirko je už šesť mesiacov na druhom svete. Polícia za ten čas zbierala informácie a zisťovala, ako sa tragédia stala. Martina obvinili z prečinu usmrtenia a neposkytnutia pomoci.

Mužovi kladú za vinu, že mu zverili do starostlivosti maloletého chlapca a on ho nechal osprchovať malému bratovi. Namiesto toho, aby zasiahol a zabránil tragédii, pokojne sedel a čakal.

Nezavolal prvú pomoc, ktorá by ho nasmerovala, ako má v takomto prípade postupovať. Záchranku volala až jeho žena, ktorej volal a povedal, čo sa stalo.

Martina čaká teraz súd. Hrozí mu päť rokov za mrežami.

 Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

PIEŠŤANY/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti