Dvojica sa v 70-ke stala rodičmi. Po 43 rokoch pokusov sa im narodili dvojičky

Policajti hliadkujú na ulici lemovanej popadanými troskami po zemetrasení v Záhrebe 22. marca 2020.
Zdroj: Lagos Hospital

Novorodencom sa darí dobre.

Obrovské chvíle radosti prežíva nigérijský pár, ktorý sa po 43 rokoch pokusov konečne dočkal. Noah Adenuga (70) a jeho o dva roky mladšia žena Margarett sa stali rodičmi, a hneď dvojnásobnými. Píše Daily Mail.

Zrelej dvojici sa totiž 14. apríla v nemocnici v Lagose narodili dvojičky, chlapec a dievča. Novorodenci prišli na svet cisárskym rezom a ich stav je výborný.

Noah uviedol, že jeho manželka mala minulý rok mimotelové oplodnenie po tom, čo tri predchádzajúce pokusy týmto spôsobom boli neúspešné.

Šťastný dvojnásobný otec dodal, že pár neodradili ani odporúčania lekárov, ktorí sa obávali, že pôrod by Margarettu mohol ohroziť na zdraví.

Tá však počas celého tehotenstva bola pod prísnym dohľadom lekárov. Nemocnica uviedla, že sa doteraz s rodičkou v takom veku nestretli.

Ošetrujúci lekár Adeyemi Okunowo ale upozornil, že pár sa počas tehotenstva dopustil obrovského rizika, a síce vycestoval do Veľkej Británie na procedúry. „Tento pôrod možno prirovnať k zázraku," uviedol.

Podľa informácií britského zdravotníctva šanca, že sa umelé oplodnenie podarí na prvý pokus, je pri mladších ženách ako 35 rokov asi na úrovni 30 percent a medzi ženami staršími ako 45 rokov len dve percentá.

LAGOS/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti