Vysoká úradníčka rezortu vnútra musí vysvetľovať svoju minulosť. Je ochotná ísť na detektor lži

19 Gastrace pre zamestnancov.transfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Anna Bilecová figurovala vo vyšetrovaní niekoľkomiliónového daňového podvodu.

Vo funkcii sa ešte nestihla ani ohriať a už musí vysvetľovať svoju minulosť. Tretia najvyššia úradníčka v rezorte vnútra Anna Bilecová figurovala vo vyšetrovaní niekoľkomiliónového daňového podvodu. Vedenie však za ňou stojí a dáva jej šancu obhájiť sa na detektore lži.

Anna Bilecová, ktorá je už takmer mesiac generálnou tajomníčkou služobného úradu ministerstva vnútra, pôsobila na Daňovom úrade Michalovce od roku 2001 do roku 2011. Bola tam aj v čase, keď desiatkam podozrivých firiem vyplatil úrad na vratkách desiatky miliónov eur. Prípad nabral na obrátkach, keď hlavný organizátor zločinu Milan Chovanec začal policajtom rozprávať, ktorí vysokopostavení funkcionári im pomáhali okrádať štát. Natrel policajtov, politikov aj daňovákov.

Chovanec v tomto megapodvode DPH s políciou spolupracoval, podrobne opísal, ako bolo dôležité pre zločincov, aby s nimi štátni zamestnanci spolupracovali. Denník SME má k dispozícii prepis nahrávky z roku 2010, kde viackrát stíhaný podnikateľ zo Sobraniec telefonuje práve s Annou Bilecovou a chce sa s ňou vyrovnať.


Kvietky mali byť podľa Chovanca úplatky za kladne vybavené daňové kontroly. Osoby, ktoré v minulosti Chovanec spomínal, polícia začala aj preverovať. Či bola medzi nimi aj Anna Bilecová, sme sa v stredu od generálnej tajomníčky nedozvedeli.

Po takmer dvoch rokoch polícia prípad uzavrela s tým, že spomínané osoby už podozrivé neboli.

Annu Bilecovú podľa denníka SME vypočuli pre telefonát v lete minulého roka. Vypovedala ako svedkyňa a rezortu vnútra celú záležitosť vysvetlila. Je ochotná ísť aj na detektor lži, aby vyvrátila všetky dohady a špekulácie.

Generálnej tajomníčke verí aj minister vnútra a rovnako jej chce dať šancu sa obhájiť na detektore. Vychádza totiž z vlastnej skúsenosti, kedy ho obvinení zbavili po niekoľkých rokoch.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ministerstvo vnútra

Dôležité udalosti