Pripravte si chutné pizzové cesto len z dvoch základných ingrediencií. Droždie nebudete potrebovať

cernak.MP4
Zdroj: Shutterstock/ V. Matthiesen

Ak patríte k milovníkom talianskej pochúťky a nechce sa vám čakať, kým sa do obchodov opäť dostane droždie, určite ju vyskúšajte.

V dôsledku opatrení na zamedzenie šírenia koronavírusu v posledných týždňoch z pultov obchodov zmizli takmer všetky trvanlivé potraviny. Droždie sa stalo doslova nedostatkovým tovarom a recepty, v ktorých tvorilo jednu z hlavných ingrediencií, museli ísť bokom.

Obľúbenej pizze sa však vzdať nemusíte. Pripraviť si ju môžete z dvoch základných ingrediencií - múky a gréckeho jogurtu. Upečené cesto, samozrejme, chutí trochu inak než to z droždia, ale ak patríte k milovníkom talianskej pochúťky a nechce sa vám čakať, kým sa do obchodov opäť dostane droždie, určite ju vyskúšajte.

Keďže recept obsahuje tzv. samokysnúcu múku, musíme si ju pripraviť. Sto gramov hladkej múky zmiešajte s troma gramami prášku do pečiva a štipkou soli. Následne hrnček takto pripravenej múky zmiešajte s hrnčekom gréckeho jogurtu.

Keď sa prísady spoja, zmes položíme na múkou posypanú dosku, vrch bochníka posypeme troškou múky a ďalšej hnetieme rukami asi päť minút. Potom pomocou valčeka vytvarujeme okrúhle cesto, ktoré uložíme na olejom potretú formu na pizzu. Na vrch naukladáme obľúbené suroviny, posypeme syrom a dáme zapiecť do rúry.

Recept a celý postup na prípravu pizzového cesta nájdete na youtubovom kanáli Simple Cooking Channel.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, lm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti