Vražda českej podnikateľky: Polícia zadržala komplica Ľubomíra Behana

Telo ženy sa dodnes nenašlo. Obvinenými sú Marek Potoček a Ľubomír Behan.

Polícia SR na svojom Facebooku informovala, že sa podarilo zadržať hľadaného Mareka Potočeka obvineného z vraždy českej podnikateľky. Tá zmizla v roku 2015 a jej telo sa dodnes nenašlo.

Priebeh vyšetrovania nasvedčuje tomu, že občania SR, Marek Potoček a Ľubomír Behan, mali podnikateľku Janu Svobodovú uniesť a zavraždiť.

Televízia Markíza sa tomuto prípadu venovala už viackrát. Pozrite si aj článok: Druhý podozrivý v prípade zmiznutia českej podnikateľky. Polícii je dobre známy

Behan sa medzitým dostal do väzenia za iný trestný čin, kde sa nachádza dodnes, aj keď s krátkou prestávkou po úteku v roku 2016. Potoček bol do včera, 22. apríla 2020, na úteku.

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Štvrtok 23. apríla 2020

Cieľové pátranie Úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru intenzívne pátralo po Marekovi Potočekovi, akonáhle vyšetrovanie nasvedčovalo jeho účasti na otrasnom skutku. Okresný súd Trnava vydal príkaz na zatknutie vo februári 2019, o mesiac neskôr bol vydaný európsky zatýkací rozkaz. Potoček bol obvinený za vraždu a lúpež, oba skutky mal spáchať v spolupáchateľstve.

Cieľoví pátrači v spolupráci s NAKA (odbor Západ, odbor Východ) a košickou kriminálkou získali operatívne poznatky o pobyte obvineného v zahraničí. Na základe týchto informácií slovenská polícia oslovila svojho partnera v Írsku v rámci medzinárodnej spolupráce ENFAST (European Network Fugitive Active Search Teams).

Írski kolegovia zistili, že Potoček sa na ich území už nenachádza, avšak podľa nových informácií sa mal presunúť do susedného Severného Írska.

Dňa 22.04.2020 bol v meste Armagh, Severné Írsko, lokalizovaný pohyb a pobyt muža, ktorý bol následne toho istého dňa vo večerných hodinách zadržaný príslušníkmi severoírskej polície. Následne bude zadržaný eskortovaný do vydávacej väzby v Belfaste.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti