Razia NAKA vo Veľkom Krtíši: Muž vydieral exekútorku mafiánskymi praktikami z 90. rokov

Lucia Mokráňová s priateľom
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Roky dostávala výhražné listy, podpálili jej aj chatu.

Národná kriminálna agentúra zasahovala vo Veľkom Krtíši. Počas policajnej akcie s krycím názvom PEPO zadržali podozrivého muža. Podľa hovorcu policajného prezídia Michala Slivku mal vydierať súdnu exekútorku mafiánskymi praktikami z 90. rokov. Dostávala výhražné listy a podpálili jej aj chatu.

Podľa polície išlo o pokračovací obzvlášť závažný zločin vydierania, ktorého sa mal dopustiť A. S. spolu s J. K. Za organizátora je považovaný práve prvý menovaný muž, ktorý mal vydieranie exekútorky zosnovať prípadne riadiť.


„Exekútorka je zo zákona považovaná za chránenú osobu, čím si obaja v prípade dokázania viny môžu priťažiť. A to aj tým, že mali konať z osobitného motívu. Exekútorka totiž voči nim viedla viacero exekúcií. Vydieraním zrejme chceli dosiahnuť, aby ich výkon zastavila. V rokoch 2017 až 2019 dostávala rôzne výhražné listy, čo ju ale nezastavilo. Nezastavili sa však ani vydierači a podpálili jej chatu. Našťastie ju hasiči veľmi rýchlo uhasili. Ak by sa požiar rozšíril, hrozila značná škoda niekoľko desiatok tisíc eur," napísal k prípadu Slivka.

Obaja teraz čelia obvineniu z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu vydierania, kde im hrozí 10 až 12 rokov a za zločin porušovania domovej slobody tri až osem rokov za mrežami.

Vyšetrovateľ podá podnet na vzatie do väzby obvineného A. S, druhého muža budú stíhať na slobode.

VEĽKÝ KRTÍŠ/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti