Policajtka roky okrádala kolegov. Spreneverila údajne viac ako 200-tisíc eur

Podľa našich informácií si vraj platila luxusné dovolenky.

Policajtka z Prezídia policajného zboru je za mrežami. V piatok ráno ju tam poslal bratislavský sudca. Obvinili ju, že okradla policajtov, ľudí z justičnej stráže, ale i zo Slovenskej informačnej služby. Z účtu medzinárodnej asociácie IPA si preliala údajne viac ako dvestotisíc eur.

Žena (38) bola aktívnou policajtkou na kriminálke Policajného zboru. Vyšetrovateľka ju obvinila z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu sprenevery a dala návrh na väzobné stíhanie. Sudca mu vyhovel.

Na dlhodobé machinácie policajtky, ktorá robila v organizácii IPA pokladníčku a mala právo s peniazmi členov disponovať, upozorňovali neraz členovia úradovní na národných kongresoch.


Peniaze boli určené na kultúrne a športové podujatia a mali miznúť z účtu postupne štyri roky. Pokladníčka vraj všetky bankové výpisy falšovala a tie potom úradovniam predkladala. Keďže sa s výpismi z banky nezhodovali, členovia podali na ženu, ale i výkonné prezídium IPA, trestné oznámenie.

O obvinení a väzbe policajnej pokladníčky sme sa chceli telefonicky rozprávať s Jánom Kováčikom, prezidentom IPA Slovensko. „Ja som na dovolenke, prosím Vás, neotravujte ma," odpovedal.

Z našich zdrojov sme sa dozvedeli, že nie sú vylúčené v tomto prípade aj ďalšie obvinenia. Špeciálny vyšetrovací tím zisťuje aj to, na čo presne boli ukradnuté peniaze použité. Podľa našich informácií si za ne vraj platila luxusné dovolenky. Policajtke hrozí až pätnásťročné väzenie.

 Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Policajtka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.