Sudkyňa Maruniaková, ktorá Kočnerovi odklepla zmenku, konečne prehovorila

Prípad korupcie sudcov vyšetruje skupina Hmla.

Vypočúvali sudkyne z Kočnerovej Threemy. Pred vyšetrovateľmi zo špeciálneho tímu Hmla boli niekoľko hodín.

Zuzana Maruniaková, ktorá Marianovi Kočnerovi odklepla zmenku, podrobne opísala, čo sa počas súdu dialo. Sestra Moniky Jankovskej, naopak, vraj vypovedať odmietla.

Prvá prišla na výsluch sestra Moniky Jankovskej, sudkyňa Andrea Haitová. Na otázky novinárov odpovedať nechcela.

Haitová je sudkyňou na Krajskom súde v Bratislave. Bola v senáte, ktorý riešil odvolanie Televízie Markíza v kauze podozrivej Kočnerovej zmenky. Má pozastavený výkon funkcie, obvinená je z podplácania.

Maruniaková sa posadila pred vyšetrovateľov zo špeciálneho tímu Hmla prvýkrát po tom, čo im poslala list, že chce spolupracovať. Opísala v ňom vzťah s Monikou Jankovskou. Práve Maruniaková odklepla Marianovi Kočnerovi zmenku za vyše osem miliónov eur.

V liste spomína, že Jankovská jej chcela sprostredkovať stretnutie s Marianom Kočnerom. Bývalá štátna tajomníčka podľa nej trvala na tom, aby rozhodla v jeho prospech hneď na prvom pojednávaní.

Maruniaková tvrdí, že mala obavy o život a myslela si, že ju niekto sleduje. Maruniakovej mala s vypracovaním rozsudku pomáhať ďalšia obvinená sudkyňa Denisa Cviková. Ukázala sa aj na pojednávaní. Maruniaková ale odmieta, že by jej Cviková rozsudok napísala. Priznáva však, že sa s ňou radila.

Zároveň popiera, že by za rozhodnutie dostala peniaze alebo iné dary. Obvinená je zo zločinu prijímania úplatku a zneužívania právomocí.

Sestra Moniky Jankovskej, Andrea Haitová, bola skúpa na slovo. Výsluchy ďalších obvinených v tejto kauze sú naplánované až do konca týždňa.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

NITRA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zuzana maruniaková

Dôležité udalosti