Vlaky zadarmo pre dôchodcov sa zatiaľ rušiť nebudú. Má to jednu podmienku

Peter Pellegrini a Robert Fico.
Zdroj: TASR

Kollár požiadal premiéra, aby ešte týždeň vydržali.

Predseda parlamentu a líder Sme rodina Boris Kollár vyzval seniorov, aby obmedzili cestovanie vlakom.

Majú tak urobiť v záujme svojej bezpečnosti pred šíriacou sa nákazou koronavírusu, aby vláda nemusela dočasne, počas trvania mimoriadnej situácie, zrušiť cestovanie zadarmo. „Vlakové spojenia využívajte iba v nevyhnutnom prípade," zverejnil stanovisko na sociálnej sieti.

Prosba nasim seniorom.V ZAUJME VASEJ BEZPECNOSTI obmedzte prosim cestovanie vlakmi na minimum aby sme nemuseli DOCASNE zrusit vase vlaky zadarmo ...

Uverejnil používateľ Boris Kollar Pondelok 27. apríla 2020

Facebook/Boris Kollár

Tento krok pre seniorov prezentoval na pondelkovom (27. 4.) videu minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina), ktorý mal na rokovanie kabinetu zákaz predložiť. Zdôraznil však, že bude len dočasné. Podľa Doležala mnohí dôchodcovia túto možnosť využívajú na voľnočasové aktivity a toto opatrenie tak bude na ich ochranu.

Téme sme sa venovali aj v tomto článku

Obaja predstavitelia tvrdia, že denne vo vlakoch cestuje 6 000 až 7 000 seniorov. „Nechcem, aby k tomu prišlo. Minister už pokyn dostal a chcel to predložiť na vládu. Dokázal som ho ešte zastaviť, pretože by to od utorka (28. 4.) platilo. Kontaktoval som premiéra a poprosil som ho, aby nám vyšiel v ústrety a neurobili to. Presvedčil som ho a bol veľmi ústretový, že to ešte o týždeň predĺžime," tvrdí Kollár na videu.

Naznačil, že keď sa zníži počet cestujúcich seniorov, vláda určite nezakáže vlaky zadarmo.

Vyjadrenie Ministra dopravy a výstavby SR k dočasnému pozastaveniu vlakov zdarma pre seniorov

Ústredný krízový štáb ma zaviazal, aby som predložil na vládu uznesenie, ktorým sa DOČASNE NA OBDOBIE KORONAKRÍZY pozastaví možnosť bezplatného cestovania vlakmi pre seniorov. Existuje preto jediný dôvod, a tým je maximálna snaha ochrániť našich dôchodcov pred následkami pandémie.

Uverejnil používateľ Andrej Doležal Pondelok 27. apríla 2020

Zdroj: Facebook/Andrej Doležal

Vláda dočasne zrušila bezplatnú prepravu pre žiakov a študentov.

BRATISLAVA/TASR, tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti