Kolotoč výsluchov obvinených sudcov z Threemy pokračoval. Dlho sa však nezdržali

Postavili sa pred vyšetrovateľov zo špeciálneho tímu Hmla.

Kolotoč výsluchov obvinených sudcov z Kočnerovej Threemy pokračoval aj v utorok.
Vyšetrovateľ si predvolal tých, o ktorých údajnej trestnej činnosti vypovedá exsudca, kajúcnik Vladimír Sklenka.

Bývalá podpredsedníčka Najvyššieho súdu Jarmila Urbancová a exšéf Krajského súdu v Bratislave Ľuboš Sádovský sa však na polícii dlho nezdržali.

Dlhoročná sudkyňa Jarmila Urbancová justíciu opustila po tom, ako ju zadržali a obvinili. Je v dôchodku.

Obvinená je z prečinu podplácania. Podľa uznesenia sa v lete 2018 stretla s Vladimírom Sklenkom. Mala mu odovzdať lístočky, na ktorých vraj boli spisové značky konaní. Medzi nimi aj kauza Technopol Servis. Podľa obvinenia Urbancová ponúkala Sklenkovi úplatok 30-tisíc eur, ak rozhodne spor v prospech protistrany Mariana Kočnera.

Bývalá podpredsedníčka Najvyššieho súdu sa pred vyšetrovateľom dlho nezdržala. Z budovy NAKA vyšla približne po polhodine.

Urbancová sa podľa našich informácií na výsluchu odvolala na svoju predchádzajúcu výpoveď s tým, že obvinenie odmieta a cíti sa byť nevinná.

Pred vyšetrovateľom dnes sedel aj bývalý šéf Krajského súdu v Bratislave Ľuboš Sádovský. Obvinený je zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdov.

Tiež sa mal zaujímať o spor kauzy Technopol Servis. Aj na neho ukazuje prstom Vladimír Sklenka. Tomu podľa uznesenia Sádovský povedal, že celú vec treba dať do poriadku v prospech protistrany.

V tom istom roku sa mal Sádovský zaujímať aj o ďalší spor. Podľa Sklenku chcel, aby sa prípad dostal čím skôr na krajský súd.

Sádovský sa po výsluchu už pred kamery nepostavil, hoci to sľuboval. Odišiel počas rozhovoru novinárov s advokátom Jarmily Urbancovej. No obvinenia vraj tiež odmieta.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej.


Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

NITRA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Threema

Dôležité udalosti