Bilecová už skončila na vnútre, vláda ju už odvolala

Minister vnútra Roman Mikulec.
Zdroj: Úrad vlády SR

Návrh predložil minister Mikulec.

Generálna tajomníčka služobného úradu rezortu vnútra Anna Bilecová končí vo funkcii. O svojom kroku informovala v utorok (28. 4.) ministra vnútra Romana Mikulca, ktorý jej rozhodnutie akceptoval.

"Zároveň oceňuje jej rozhodnutie odísť z postu generálnej tajomníčky a nepolarizovať tak naďalej spoločnosť pochybnosťami o jej minulosti, hoci doteraz neboli nijako preukázané," informovala hovorkyňa Barbara Túrosová.

Minister ju navrhol odvolať, s čím aj vláda v utorok popoludní súhlasila.

Denník Sme minulý týždeň upozornil na nomináciu Bilecovej na tento post a jej prepojenie na obvineného v kauze podvodov s DPH. Prepisy odposluchov obvineného Ladislava Piptu. s Bilecovou sú podľa denníka Sme súčasťou vyšetrovacieho spisu karuselových podvodov, do ktorých sa zapojilo v rokoch 2007 až 2011 viac ako sto firiem a spôsobilo škodu štátu vo výške prevyšujúcej 70 miliónov eur.

Denník upozorňuje, že spolupracujúci obvinený Milan Chovanec mal českým policajtom vysvetliť prepisy odposluchov medzi Bilecovou a Ladislavom Piptom tak, že sa mali rozprávať o úplatku za kladne vybavené daňové kontroly. Bilecová tieto obvinenia odmietala a pôvodne navrhovala podstúpiť detektor lži.

Negatívny postoj k nej vyjadril aj opozičný Smer-SD.

BRATISLAVA/TASR, tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ministerstvo vnútra

Dôležité udalosti