Vyšetrovanie vraždy Róberta Remiáša (†25) stále pokračuje

Na snímke je fotografia Róberta Remiáša uprostred kvetov na mieste tragickej nehody.
Zdroj: TASR

Bývalý policajt bol spojka medzi svedkom únosu Michala Kováča mladšieho Oskarom Fegyveresom.

Presne pred 24 rokmi (29. apríla 1996) zavraždili Róberta Remiáša (†25).  Jeho vraždu polícia podľa hovorkyne policajného prezídia Denisy Bárdyovej stále vyšetruje.

„NAKA v súčasnosti vedie trestné stíhanie pre trestný čin vraždy a naďalej prebiehajú procesné úkony v rámci vyšetrovania vrátane žiadosti o právnu pomoc. V rámci prebiehajúceho vyšetrovania neboli doposiaľ zistené také skutočnosti, ktoré by odôvodňovali vzniesť obvinenie konkrétnej osobe," vysvetlila

Hovorkyňa zároveň dodáva, že vzhľadom na vyšetrovanie a v záujme naplnenia účelu trestného konania nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie o stave dokazovania.

TIP: Ukážeme vám kľúčové dôkazy o prítomnosti výbušniny v Remiášovom aute

Polícia zároveň pripomína, že z vraždy bolo obvinených v minulosti niekoľko osôb vrátane bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby Ivana Lexu. Okrem neho bol z vraždy obvinený aj dnes už mŕtvy Imrich Oláh a na doživotie odsúdený Jozef Roháč.

"Na základe rozhodnutia prokurátorky Krajskej prokuratúry Bratislava bolo dňa 6. septembra 2006 zastavené trestné stíhanie voči Imrichovi O. a Jozefovi R. Vo vzťahu k obvinenému Ivanovi L. bolo trestné stíhanie zastavené rozhodnutím špeciálneho prokurátora z 21. septembra 2006," doplnila Bárdyová.

Na vražde sa mal podľa pôvodného obvinenia podieľať aj niekdajší bos sýkorovcov Miroslav Sýkora. V čase vznesenia obvinenia údajným páchateľom však už bol roky mŕtvy, a tak ho polícia nemohla stíhať.

Remiáš zomrel 29. apríla v roku 1996 pri výbuchu svojho auta. Bývalý policajt slúžil ako spojka medzi svedkom únosu Michala Kováča mladšieho Oskarom Fegyveresom a niekdajším novinárom Petrom Tóthom.

Pozrite si archívnu reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Róbert Remiáš

Dôležité udalosti