Na NAKA vypovedali ďalší sudcovia. Prišiel aj podnikateľ, ktorý zoznámil Sklenku s Kočnerom

Prípady korupcie sudcov vyšetruje špeciálny tím Hmla.

Aj dnes pokračovali výsluchy sudcov, ktorí sa objavili v Kočnerovej Threeme. Na NAKA do Nitry prišiel aj advokát bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej.

Vypovedal aj David Lindtner, bývalý predseda Okresného súdu Bratislava III, ktorý je  obvinený z prečinu podplácania. V roku 2017 v priestoroch Justičného paláca sľúbil podľa uznesenia Vladimírovi Sklenkovi úplatok so slovami „vedia sa veľmi dobre a veľkoryso odmeniť". Hovoriť mal o procese v prípade Erik Mikurčík verzus Carlton Property. Sklenka ako sudca mal podľa Lindtnerových údajných pokynov pôsobiť na svojich kolegov, ktorým boli pridelené tieto konania v prospech Erika Mikurčíka.

Na výsluch prišiel aj podnikateľ Ladislav Mojžiš, ktorý sa na ňom zdržal iba asi 20 minút. Práve ten mal zoznámiť Vladimíra Sklenku s Marianom Kočnerom. Obvinený je z prečinu podplácania. Má podlomené zdravie. V 2016 v priestoroch hotela West mal Sklenkovi odovzdať 5 000 eur v obálke. Poslať mu ich mal Marian Kočner. Sklenkovi Kočner podľa uznesenia ešte predtým odovzdal na papieriku popísané štyri súdne spory. V niektorých rozhodoval on, v iných nie.

Pred vyšetrovateľmi zo špeciálneho tímu Hmla postavila aj Angela Balázsová, ktorá z výsluchu po pár minútach odišla. Bola sudkyňou na Okresnom súde Bratislava I. na Obchodnom úseku. Bola kolegyňou Vladimíra Sklenku a ten proti nej vypovedá.

Obvinená je zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu. V roku 2017 mala podľa uznesenia požiadať Vladimíra Sklenku, aby vo veci vyhláseného konkurzu na majetok Incognito Production, ktorú mal pridelenú ako zákonný sudca, vymenil správcu konkurznej podstaty Michala Mišíka (pozn.redakcie - zastupuje v kauze obvinených sudcov Zuzanu Maruniakovú) za spoločnosť Bankruptcy and Recovery sevice.

Keď Sklenka na prvotnú žiadosť nereagoval, tak ho opakovane vyhľadávala a presviedčala. Použiť pri tom mala slová, že je „potrebné vymeniť Mišíka" a „dať tam" spomínanú spoločnosť. Sklenka ale na jej opakované žiadosti vraj nereagoval.

Reportáž spracovala Monika Koleková.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

 

NITRA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti