Rakúsko otvorilo všetky obchody

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Zdroj: Profimedia

Po siedmich týždňoch.

Rakúsko po takmer siedmich týždňoch v sobotu znova otvorilo obchodné centrá, kaderníctva, ako aj všetky obchody s nákupnou plochou väčšou než 400 metrov štvorcových. Tie boli zatvorené v rámci opatrení v boji proti pandémii nového koronavírusu. Informovala o tom rakúska stanica ORF.

Zákazníkov znova privítajú obchody s elektrotechnikou, oblečením, nábytkom či športovým tovarom. Ľudia musia však pri nakupovaní dodržiavať minimálne metrový odstup a nosiť ochranné rúško zakrývajúca ústa a nos. Počet osôb v jednotlivých prevádzkach bude navyše však regulovaný - povolený je len jeden zákazník na desať metrov štvorcových. Bezpečnostný personál má dohliadať na to, aby sa ľudia nezdružovali do väčších skupiniek. Ak sa pred obchodmi vytvoria rady, zavedú sa kontroly dodržiavania určeného odstupu.

O polnoci z 30. apríla na 1. mája sa skončila platnosť obmedzení vychádzania, ktoré boli zavedené s cieľom spomaliť šírenie nového koronavírusu. Na verejných priestranstvách sa od 1. mája môže zhromažďovať maximálne desať ľudí, na pohreboch je povolená účasť maximálne 30 osôb. Reštaurácie smú v Rakúsku otvoriť od 15. mája.

Rakúsko eviduje podľa portálu OE24 15.479 prípadov nákazy novým koronavírusom SARs-CoV-2 a 589 úmrtí. Z ochorenia COVID-19 sa doteraz vyliečilo 13.092 pacientov.

VIEDEŇ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.