Prejedáte sa? Tieto potraviny vám v tom zabránia

Vajíčka
Zdroj: imaging-resource.com

Zoznam potravín, po ktorých budete dlho sýti.

Snažíte sa schudnúť, no nedarí sa vám to, pretože celý deň pociťujete hlad? Pocit prázdneho žalúdka prináša nervozitu, nepokoj a rozhodne sa s ním nedá zaspať. Preto nás hlad poväčšine, aj napriek veľkému odhodlaniu a sebazapreniu, zavedie rovno do chladničky.

Z chladničky by ste však miesto údenín mali vybrať potraviny, ktoré vás dlhšie udržia sýtymi. Nasledujúce potraviny totiž vysielajú do mozgu signál, ktorý upokojí váš žalúdok a utlmí pocit hladu.

Jablko

Zrejme sa teraz čudujete, pretože je všeobecne známe, že jablká vyvolávajú hlad. Nie však, ak si jablko doprajete pol hodinu pred iným jedlom.

Zdroj: TV Markíza

Avokádo

Najbližšie, keď si pôjdete dopriať obed, pribaľte si k nemu aj polovicu avokáda. Toto zelené ovocie vám totiž utíši hlad na celé popoludnie.


Fazuľa, cícer, šošovica

Strukoviny sú bohaté na bielkoviny, antioxidanty, vitamín B a železo. Ak ich zvyknete konzumovať častejšie, určite ste si všimli, že po ich zjedení ste dlhšiu dobu sýtejší.

Zdroj: shuterstock.com

Polievka

Aj malé množstvo polievky zaplní veľký priestor v žalúdku. Pred hlavným chodom nám tak toto teplé predjedlo zníži príjem kalórii o celých 20 percent. Náš žalúdok bude plnší, no prísun kalórii menší.


Konzervované zelenina

Nedávny výskum americkej štúdie ukázal, že konzumácia "zaváranín" nám utlmuje chuť do jedla. Fermentované potraviny dokonca obsahujú množstvo probiotík, ktoré pomáhajú nášmu tráveniu. Niektorí odborníci z americkej spoločnosti, ktorá uskutočnila štúdia, sa domnievajú, že práve tieto potraviny nám dopomáhajú aj ku chudnutiu.

Zdroj: Shutterstock.com

Čili

To, že čili v jedle napomáha k dobrému metabolizmu, je všeobecne známe. Výskum z Maastrichtskej univerzity v Holandsku však ukazuje, že táto štipľavá potravina vám kontroluje aj chuť do jedla. Ak si do každého jedla pridáte 1/4 lyžičky čili, budete na dlhšiu dobu sýtejší.

Zdroj: Shutterstock.com

Tmavá čokoláda

Ak máte chuť na sladké, rozhodne siahnite po horkej čokoláde. Znižuje krvný tlak a chráni srdcovú aj mozgovú činnosť. Navyše budete mať po jej konzumácii oveľa väčší pocit sýtosti ako po mliečnej čokoláde. Preto jej zjete menej a následne nebudete mať chuť na slané.

Zdroj: Profimedia.sk

Vajcia

Začnite svoj deň s vajcami a váš žalúdok bude spokojný až do obeda. Ich sila spočíva v množstve proteínu. Ak si doprajete vysoko-proteínové raňajky, počas dňa už nebudete mať potrebu konzumovať množstvo kalórii.

Zdroj: imaging-resource.com

Orechy

Orechy sú výborným kontrolórom pocitu hladu. Obsahujú totiž 50-75% nenásytných tukov, bielkoviny a vlákniny. To znamená, že sú potravou s vysokou energetickou hodnotou.

Zdroj: spektrumzdravi.cz

Ovsené vločky

Ak raňajkujete ovsené vločky, robíte vraj dobre. Štúdia amerického časopisu Journal of American College of Nutrition totiž dokázala, že práve ovsené vločky vás udržia dlhšie „plnými".

Zdroj: shuterstock.com

Voda

Určite poznáte starú známu ľudovú múdrosť- hlad je prezlečený smäd. Takže , ak budete mať nabudúce po jedle stále pocit hladu, jednoducho vypite pohár vody. Je to lacné, účinné a veľmi zdravé.

Zdroj: nurtureyourown.com

Srvátkový proteín

Podľa štúdie uverejnenej v časopise Appetite, ľudia, ktorí pijú srvátkový proteín sú dlhšiu dobu sýtejší a počas dňa už nemajú taký veľký apetít.

Zdroj: shuterstock.com

USA/HUffingtonpost, zv

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti