Dobrá správa pre dovolenkárov. Telefonáty, esemesky a dáta od zajtra lacnejšie

Telefonovanie na dovolenke.
Telefonovanie na dovolenke. Zdroj: shuttesrstock

Pri roamingových službách.

Telefonovanie, posielanie textových správ či dátové služby budú od utorka pri roamingových službách lacnejšie. Na základe nových európskych pravidiel sa totiž zníži maximálna cena, ktorú si môžu mobilní operatárori za tieto služby účtovať.  

Zdroj: shuttesrstock

"Z tohto poklesu budú v najbližších mesiacoch zrejme najviac profitovať dovolenkári, ale z dlhodobého hľadiska je to dobrá správa aj pre ľudí, ktorí cestujú za prácou mimo Slovenska," konštatoval štátny tajomník ministerstva dopravy Viktor Stromček.

Maximálne ceny roamingových hovorov v zahraničí klesnú od júla o päť centov za minútu, každá SMS správa zlacní o dva centy. Tiež cena za jeden prenesený megabajt v rámci roamingu v Európskej únii (EÚ) poklesne o 25 centov. 

Júlové zlacnenie je podľa ministerstva ďalším krokom v postupnom znižovaní roamingových cien v dôsledku európskych nariadení. Prvé cenové maloobchodné stropy začali platiť v auguste 2007. "Ak porovnáme ceny spred siedmich rokov s cenami platnými od júla tohto roku, zistíme, že ľudia na dovolenke či pracovnej ceste zaplatia za prijaté hlasové volania v EÚ o 79 % menej a 61 % ušetria pri uskutočnených hovoroch," dodal Stromček. 


BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti