Vláda po druhý raz predĺžila kontroly na slovenských hraniciach

V DSS pribudli ďalšie obete koronavírusu..mp4
Zdroj: TV Markíza

Kontroly na hraniciach s Rakúskom, Maďarskom, Českom a Poľskom platia do 27. mája.

Dočasné obnovenie kontrol na vnútorných hraniciach SR v rámci schengenského priestoru sa predlžuje do konca mája.

Vláda vo štvrtok schválila predĺženie kontrol na hraniciach s Rakúskou republikou, Maďarskom, Českou republikou a Poľskou republikou a na medzinárodných letiskách od piatka (8. 5.) do 27. mája 2020.

Už druhé predlženie termínu obnovených kontrol súvisí s opatreniami prijímanými v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Súčasťou rozhodnutia je aj zoznam hraničných priechodov, na ktorých je počas trvania dočasného obnovenia kontrol na vnútorných hraniciach v rámci schengenského priestoru možné prekročiť hranice SR.

V prípade hraníc s Rakúskou republikou sú to priechody Bratislava-Jarovce - Kittsee (diaľnica), Bratislava-Jarovce - Kittsee (stará cesta), Bratislava-Petržalka - Berg, Moravský Svätý Ján - Hohenau.

V prípade hraníc s Maďarskom ide o priechody Bratislava-Čunovo - Rajka (diaľnica), Medveďov - Vámosszabadi, Komárno - Komárom, Štúrovo - Esztergom, Šahy - Parassapuszta, Slovenské Ďarmoty - Balassagyarmat, Šiatorská Bukovinka - Salgótarján, Kráľ - Bánréve, Milhosť - Tornyosnémeti (cesta I/17), Milhosť - Tornyosnémeti (cesta R4), Hosťovce - Tornanádaska, Slovenské Nové Mesto - Sátoraljaújhely (cestný priechod).

Na vstup z Českej republiky bude možné použiť priechody Svrčinovec - Mosty u Jablunkova, Makov - Bílá-Bumbálka, Horné Srnie - Brumov-Bylnice, Drietoma - Starý Hrozenkov, Moravské Lieskové - Strání, Lysá pod Makytou - Střelná, Vrbovce - Velká nad Veličkou, Brodské - Břeclav (diaľnica), Holíč - Hodonín, Skalica - Sudoměřice (nová cesta).

Na vstup z Poľskej republiky sú v danom období určené priechody Trstená - Chyžné a Vyšný Komárnik - Barwinek.

V prípade vzdušných hraníc ide o letiská v Bratislave, Košiciach, Poprade, Piešťanoch, Sliači, Žiline, Prievidzi, Nitre a Jasnej.

BRATISLAVA/TASR
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Hraničný priechod

Dôležité udalosti