Vieme, ako variť efektívne a úsporne

Ilustračná snímka.
Zdroj: Electrolux

S novým radom intuitívnych indukčných panelov od Electroluxu posuniete vaše varenie na úplne nový level. A to s nižšími nákladmi a vo väčšom pohodlí.

Indukčné panely v posledných rokoch naberajú na popularite a nie je to vôbec prekvapivé. Oproti plynu a klasickým elektrickým varným panelom majú viaceré výhody, ktoré z nich robia tú ideálnu voľbu do modernej kuchyne.

Výhody indukcie

Indukčné panely využívajú revolučnú technológiu, ktorá namiesto elektrických vykurovacích špirál funguje na princípe elektromagnetických vĺn. Tie ohrievajú len dno nádoby a zvyšok varnej platne ostáva po celý čas vlažný. Vďaka tomu, že indukčné platne ostávajú po celú dobu varenia vlažné, nemusíte sa báť popálenia. Tento spôsob ohrevu ale funguje len so špeciálnymi magnetickými hrncami. Tie sú dnes už našťastie dostupné skoro kdekoľvek. Ich magnetickosť si môžete overiť priamo v obchode s pomocou obyčajného magnetu.

Prevádzkové náklady indukčných panelov navyše patria k tým najnižším na trhu. Spotrebúvajú až o 25 % menej energie ako elektrické varné panely. Energiu premieňajú na teplo veľmi efektívne, takže na zdĺhavé predhrievanie, pri ktorom zbytočne strácate energiu, môžete zabudnúť. Energiu šetrí aj presné ovládanie teploty, ktoré určite poteší vašu peňaženku.

Moderné technológie v akcii

Indukčné varné panely od Electroluxu sú navyše vybavené aj celým radom intuitívnych technológií, ktoré vám ešte viac uľahčia varenie. Všetky náročné a komplikované rozhodnutia spravia za vás, vďaka čomu povýšia vaše varenie na úplne nový level.

Už sa vám napríklad stalo, že ste len na pár minút spustili hrniec s vodou z očí a za ten čas vám poriadne vykypel po celej varnej platni? S funkciou SenseBoil® sa toho už báť nemusíte. Táto revolučná technológia po celú dobru varenia sleduje teplotu vody v hrnci a automaticky ju upravuje tak, aby nikdy nevykypela.

Nielen pri varení, ale aj pri vyprážaní vám budú indukčné panely Electrolux spoľahlivou oporou. Varný panel vďaka technológii SenseFry® nastaví ideálny stupeň vyprážania pre každý pokrm a udrží ho po celú dobu. Vďaka tomu odpadáva potreba tipovať, aká je vhodná teplota na prípravu palaciniek alebo rýb. Každý pokrm bude na jednotku, každá palacinka do zlatista a každá ryba dokonale chrumkavá.

Pre skutočne profesionálny pocit z vášho varenia môžete využiť aj technológiu SensePro® - bezdrôtový snímač, ktorý meria teplotu vo vnútri pokrmu. Vďaka nemu môžete variť aj vyprážať presne a bez námahy. Navyše sa s ním môžete bez obáv pustiť aj do varenia metódou Sous-Vide, ktorá vyžaduje konštantnú teplotu. O tú sa snímač automaticky postará a dotykový displej varného panelu vás navyše prevedie každým krokom tejto metódy. S indukčnými panelmi Electrolux a zabudovanými intuitívnymi technológiami budú vaše kulinárske výtvory ako z michelinskej reštaurácie.

Varné dosky ako aj ďalšie inteligentné kuchynské spotrebiče teraz môžete nájsť na stránke https://www.electrolux.sk/local/promotions/prelepsizivot/ a môžete ušetriť až 700 €. Exkluzívna ponuka platí len do 15. júna.


BRATISLAVA/PR článok

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti