Gynekológ, ktorý mal zneužívať mladé dievčatá, už nepracuje v piešťanskej nemocnici

sledoval ex_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Podľa policajného hovorcu sa v kauze v súčasnosti čaká na znalecké posudky.

Piešťanský gynekológ, ktorý má na krku obvinenie zo sexuálneho zneužívania 12 až 14-ročných dievčat, už nie je zamestnancom piešťanskej nemocnice.

Pracovná zmluva skončila doktorovi k 1. máju. Či ukončenie pracovného pomeru súvisí s medializovanou kauzou, riaditeľ nemocnice Štefan Kóňa pre TV Markíza komentovať nechcel.

Koncom februára sme odvysielali reportáž, v ktorej riaditeľ trval na prezumpcii neviny. Z jeho slov vyplynulo, že je len na gynekológovi, či bude chcieť ďalej pracovať v tejto nemocnici alebo nie. Hoci lekár mal vtedy s nemocnicou zmluvu a mal mať aj službu, do práce nenastúpil.

Gynekológ mal údajne zneužívať deti na Myjave, odkiaľ pochádza. Stretávať sa tam mal aj s 12-ročnou dievčinou. Vraj mali dlhodobý vzťah a dokonca otehotnela a porodila.

Nemala byť jediná, ktorú zneužíval. Trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička nám potvrdil, že v súčasnosti sa čaká na znalecké posudky.

Súvisiaci obsah

Téme sa venovala aj Kristína Kövešová v relácii Reflex. Viaceré zdroje hovoria, že za styk mal mladistvým ponúkať peniaze či vecné dary. Často si ich vraj volával aj k sebe do služby a niektorým dievčatám mal vystavovať falošné potvrdenia o panenstve. Obvinený lekár všetko poprel.

Pozrite si reportáž, ktorá bola v Reflexe odvysielaná 26. februára:

PIEŠŤANY/ tvnoviny.sk, ml

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sexuálne zneužívanie

Dôležité udalosti