13 tajomstiev šťastného manželstva: Od skutočných párov

shutterstock_124143829.jpg
Zdroj: Shutterstock.com

V dobrom aj zlom nie je len fráza!

To, že manželstvo vyžaduje veľa práce, počúvame z každej strany. Ale je osviežujúce počuť to od párov, ktoré sú do seba zamilované po rokoch rovnako veľmi, ako keď si povedali áno. Redditor položil čitateľom jednoduchú otázku: "Prečo ste stále ženatý/ vydatá?" Odpovedali reálne dvojice, ktoré nechali ostatných nahliadnuť do ich trvalého a stále šťastného zväzku. 

Zdroj: Shutterstock.com

1. Dôvera

"Nesúdime sa, veríme si. Nemáme búrlivý vzťah, ktorý by sa stal predlohou na knihu či film. Ale presne takýto vzťah som chcel."

2. Brať s dobrým aj to zlé, spraví vás to silnejšími.

"Budúci týždeň to bude 19 rokov, čo sme spolu. Stále chcem byť s ňou, pretože ma rešpektovala a držala za ruku aj v zlých časoch. Dobré časy sú dobre, ale tie zlé boli desaťkrát horšie. V priateľstve a oddanosti ku mne nikdy nezaváhala."

3. Vzájomný rešpekt

"Sme spolu 39 rokov. Prečo? Pretože stále mám ten hrejivý pocit v žalúdku, keď počujem, ako vchádza autom na príjazdovú cestu nášho domu. Správa sa ku mne s rešpektom a na výletoch s ním prežijem veľa zábavy."

4. Byť k sebe úprimní

"Sme spolu jedenásť rokov, z toho sme dva roky svoji. Podporuje ma, keď to potrebujem. Aj keď niečo pokazím, tak mi otvorene povie: "Pokašľala si to princezná,". Vydrží všetky tie kecy mojej rodiny a nosí mi zmrzlinu. Jeho objatie je najlepšie a je úžasný v posteli."

5. Radovať sa z maličkostí

"Je to človek, s ktorým sa okamžite zhodnem na tom, čo budeme jesť. Môžem sa správať na koncerte ako blázon, on bude na tom rovnako. Alebo len tak sedieť doma pred televízorom. Vždy sme rovnako naladení. Je to skvelé. Bez ohľadu na to, aké prekážky nám život chystá a prichystal ich už dosť. Vždy vieme, že sme tu jeden pre druhého."

6. Prijať druhého s kladmi aj zápormi

"Milujem to, že som ženatý. Moja žena a ja sme protiklady. Ja som impulzívny, ona je detailistka. Som agresívny, ona je rezervovaná. Spoločne sme ako superhrdina, vyhráme a podrobíme si všetkých!"

7. Môžete sa hádať, ale vždy bojujte fér

"Manžel mi nikdy nepovedal niečo škaredé. Mohol byť na mňa aj naštvaný. Celý svet si môže myslieť, že sa hádame, ale v skutočnosti si stále hovoríme "Milujem ťa!".

8. Zabaviť sa, aj keď nič nerobíte

"Najdôležitejšia vec je, že sa milujete. Spolu sa smejete a je vám spolu dobre, či už spolu niečo podniknete, alebo nerobíte vôbec nič."

Zdroj: Shutterstock.com

9. Povzbudzovať sa

"Som ženatý 25 rokov. Ona je ako prírodný živel. Táto žena robí všetko. Spieva ako anjel, tancuje, skvele varí a dokáže zamiesiť cement, obložiť kúpeľnu kachličkami, vyrába všeličo z dreva, robí mozaiky, stará sa o záhradu a ešte vlastní aj reštauráciu. Je taká živí. Keď len príde za mnou do izby, hneď sa mi rozžiari celý svet."

10. Milovať sa aj s chybami

"Som mimoriadne neporiadny. Kým iný by ma za to najradšej nakopali, manželka ma miluje aj s chybami."

11. Tešiť sa, že ste našli svoju polovičku

"Sme spolu 10 rokov, z toho tri roky sme svoji. Je to najlepší človek, akého som kedy poznala. Urobila by som preňho všetko. Smejeme sa spolu, hráme videohry, milujeme lozenie po skalách, varíme spolu. Niekedy nemôžem uveriť tomu, aká som šťastná, pretože tento vzťah je sakramentsky jednoduchý."

12. Počúvať sa, byť si najlepším priateľom

"Manžel ma podporuje vo všetkom, čo robím. Zdvihne ma, keď padnem. Dodáva mi odvahu a keď hovorím o svojich pocitoch, vždy ma počúva. Myslím to vážne, ak teraz poviem, že som si vzala svojho najlepšieho priateľa."

13. V chorobe aj v zdraví je viac než len fráza

"Manželmi sme deväť rokov, celkovo sme spolu 13. Pred ôsmimi rokmi som ochorela. Predtým sme mali dva príjmy, dom, ja som sa starala o všetko. S chorobou som to nedokázala. On teraz robí všetko. Pomedzi to si dokonca spravil doktorát a popri práci zvláda aj domáce práce a keď treba, tak ma aj okúpe. Je to pozoruhodný človek a ja ho zbožňujem."

USA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti