Silný vietor poriadne vyčíňal. Vyvracal stromy, ktoré zranili až tri osoby

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Zdroj: Shutterstock/Everything I Do

Hasiči informujú o prípadoch v Trnave aj Skalici.

Tri osoby utrpeli zranenia počas pondelkového (11. 5.) silného vetra na území Trnavského kraja. Všetky prípady sú spojené s pádom stromu. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Mária Zaťková.

Vietor mohutný strom vyvrátil v Trnave na Kollárovej ulici a spadol na prechádzajúcu osobu, na Špačinskej ulici zranil chodca padajúci konár.

"V Skalici spadol strom na dve parkujúce autá, jedna osoba z jedného auta bola zranená," uviedla Zaťková. Príslušníci HaZZ im poskytli prvú predlekársku pomoc do príchodu záchrannej zdravotnej služby.

Na území Trnavského kraja bolo spolu 16 výjazdov, deväťkrát mali výjazd profesionálni hasiči, z toho trnavskí mali štyri výjazdy, k zásahom boli povolaní aj príslušníci z hasičských staníc v Dunajskej Strede, vo Veľkom Mederi a v Šamoríne, v Senici a Holíči, spolu 34 príslušníkov a 11 kusov nasadenej hasičskej techniky.

Sedem výjazdov uskutočnili dobrovoľné hasičské zbory z obcí Gabčíkovo, Tomášikovo, Skalica, Jablonica, Zeleneč, Dobrá Voda a Holíč, spolu 27 ľudí a sedem kusov techniky.

Čítajte viac: Silný vietor nás čaká aj najbližšie dva dni, niekde bude mať silu až 160 km/h

TRNAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Stromy

Dôležité udalosti