NAKA zasahovala v Malackách, zadržala aj primátora mesta Říhu

Ilustračná snímka.
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Podozrivý je z korupcie.

Polícia na sociálnej sieti informuje, že Národná kriminálna agentúra (NAKA) dokumentuje korupčnú trestnú činnosť v Malackách. Počas protikorupčnej akcie s krycím názvom Staviteľ policajti zadržali dve osoby.

Podľa týždenníka Trend ide o primátora Malaciek Juraja Říhu a spoločníka firmy LGR Invest Mária Longauera.

Začiatkom roka mal primátor ponúknuť cez sprostredkovateľa úplatok tejto developerskej spoločnosti. Nešlo o peniaze, ale o „výmenný" obchod.

Developer čakal na vydanie kolaudačného rozhodnutia v prípade jeho bytového domu. Všetky zákonom stanovené podmienky splnil.

Napriek tomu mal zástupca mesta developerovi ponúknuť bezproblémové a urýchlené kolaudačné rozhodnutie za splnenia ešte jednej podmienky.

Za vydanie kladného stanoviska mal na oplátku žiadať, že developer svojím vplyvom zabezpečí na okresnom dopravnom inšpektoráte vydanie kladného stanoviska v prospech Malaciek v súvislosti výstavbou multifunkčnej haly mestom. "V tomto prípade aj napriek nesplneniu zákonných podmienok na jeho vydanie," podotkla polícia.

Hovorkyňa Malaciek Ľubica Pilzová týždenníku potvrdila, že primátora Říhu navštívila polícia v jeho kancelárii a následne s príslušníkmi odišiel. „Oficiálne nevieme, v akej veci, predpokladáme, že niečo vysvetliť," povedala. K druhej zadržanej osobe ani okolnostiam skutku nevedela vyjadriť.

Policajný vyšetrovateľ momentálne realizuje procesné úkony. O ďalšom postupe bude polícia informovať.

Reportáž spracovala Soňa Cipínová.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

MALACKY/tvnoviny.sk, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti