SÚHRN DŇA: Ďalšie tajomstvá skryté v mobiloch. Trošková sa hnevala, že je biely kôň

Mária Trošková.
Zdroj: TV Markíza

Pozrite si prehľad najdôležitejších udalostí za posledných 24 hodín.

Médiá už priniesli množstvo informácií o vzťahu Márie Troškovej a Antonina Vadalu. A zdá sa, téma je zatiaľ nevyčerpaná. Najnovšie sú detaily komunikácie, ktorú bývalá štátna radkyňa počas vlády Roberta Fica a odsúdený taliansky mafián v minulosti viedli.

Podľa komunikácie, ktorú má polícia k dispozícii, sa Trošková v tomto období hnevala. Prekážalo jej napríklad to, že je Vadalov biely kôň a nedostala "skvelú prácu".

Pre pripomenutie - veľká časť zachytenej komunikácie je z roku 2014, keď Trošková pracovala ako asistentka poslanca Viliama Jasaňa (Smer). Ale aj z rokov 2016 a 2017, keď pôsobila na Úrade vlády.

Viac sa o komunikácii Troškovej a Vadalu dočítate TU.

Správy, ktoré stoja za pozornosť:

Rozhodnutie o otvorení škôl a škôlok padne budúci týždeň. Potvrdil to premiér Igor Matovič s tým, že návrat do lavíc bude zo strany rodičov dobrovoľný. Vláda bude rozhodovať o rušení ďalších reštrikcií, ktoré bude závisieť od epidemiologickej situácie.

Viac sme sa téme venovali TU.


V Malackách v utorok zasahovala NAKA, ktorá zadržala primátora mesta Juraja Říhu. Ten je spolu s ďalším zadržaným mužom podozrivý z korupcie. Podľa polície mal Říha začiatkom roka ponúkať úplatok cez sprostredkovateľa developerskej firme.

Viac sme sa téme venovali TU.


V pondelok podľahol ochoreniu COVID-19 na Slovensku ďalší človek. Celkovo počet obetí tak u nás stúpol na 27. Testy odhalili aj ďalšie nové prípady nákazy. Dobrou správou je, že pribúdajú aj vyliečení.

Viac sme sa téme venovali TU.


Po dvoch mesiacoch od vypuknutia nákazy sme sa pozreli na počet nakazených na 10-tisíc obyvateľov vo všetkých 79 okresoch Slovenska. Ktoré sú postihnuté najviac a kde, naopak, nemajú ani jeden potvrdený prípad?

Viac sme sa téme venovali TU.


Kým niektorí štátnici hovoria o koronavíruse ako o nebezpečnej a vážnej nákaze, prezident Brazílie Jairo Bolsonaro to vidí inak. Napriek tomu, že sa jeho krajina môže stať novým epicentrom, na nákaze sa zabáva. Uvažoval napríklad aj nad veľkolepou grilovačkou v paláci.

Viac sme sa téme venovali TU.


Všetky články o koronavíruse nájdete TU a autorské články zasa TU.

BRATISLAVA/rk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Mária trošková

Dôležité udalosti