Teplotné rozdiely medzi pondelkom a utorkom boli aj 21 stupňov Celzia

Teplomer na pláži - ilustračná snímka.
Zdroj: shuterstock.com

Meteorológovia poukázali na to, že v utorok napoludnie bola teplota väčšinou o desať až 16 stupňov Celzia nižšia ako v pondelok

Teplotné rozdiely medzi pondelkom (11. 5.) a utorkom (12. 5.) dosiahli miestami na území Slovenska až 21 stupňov Celzia, informuje Slovenský hydrometeorologický ústav.

Meteorológovia poukázali na to, že v utorok napoludnie bola teplota väčšinou o desať až 16 stupňov Celzia nižšia ako v pondelok, na severe a východe dokonca o 16 až 21 stupňov Celzia.

V pondelok studený front postupujúci od severozápadu čiastočne ovplyvnil počasie na západnom Slovensku, a preto sa počas tohto dňa mierne ochladilo.

Prečítajte si aj: Silný vietor nás čaká aj najbližšie dva dni, niekde bude mať silu až 160 km/h

"Najteplejšie tak bolo podľa operatívnych údajov na juhu stredného a východného Slovenska - konkrétne stanica Štrkovec mala 28,7 stupňa Celzia a Vysoká nad Uhom 28,9 stupňa Celzia. V noci prešiel front celým územím a do našej oblasti začal prúdiť studený vzduch od severozápadu až severu," komentoval ústav.

Meteorológovia dodali, že po prechode frontu sa pre pohoria studený vzduch najťažšie dostane na juh stredného Slovenska, a preto bolo počas utorka najteplejšie, do 17 stupňov Celzia, práve v miestach ako Dolné Plachtince, Cinobaňa či Bušince. Naopak, veľmi chladno bolo na severe. Teploty napríklad v Oravskej Lesnej a Oraviciach dosiahli počas utorka maximum na úrovni štyroch stupňov Celzia.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.