Muža, ktorý predal Kajetánovi Kičurovi dva byty v Bratislave pod cenu, našli mŕtveho

RodinaNaPrenajom.mp4
Zdroj: TASR

Práve tento muž mohol byť dôležitým svedkom pri vyšetrovaní.

Jána Hečka, ktorý predal bývalému šéfovi štátnych hmotných rezerv Kajetánovi Kičurovi dva lukratívne byty v centre Bratislavy značne pod cenu, našli v noci zo stredy na štvrtok podľa TV Markíza obeseného na svojej chate v Oščadnici. Obhliadajúci lekár predbežne vylúčil cudzie zavinenie. Nariadili pitvu. Práve tento muž mohol byť dôležitým svedkom pri vyšetrovaní.

Dva byty s výmerou spolu viac ako sto metrov štvorcových získal Kajetán Kičura pre syna Krištofa iba za 200-tisíc eur, čo je podľa kvalifikovaných odhadov len polovica trhovej ceny.

Kajetán Kičura je v prepojení aj s Hečkovou ženou Evou, ktorá bola jeho podriadená. Dodnes šéfuje rezervnému závodu Brodnianka v Kysuckom Novom Meste. Štátne hmotné rezervy podľa portálu Aktuality.sk už podali aj trestné oznámenie, ktoré by malo súvisieť práve s ňou. Bližší obsah oznámenia však nie je známy.

Kičura bol ešte donedávna predsedom SŠHR. Nová vláda ho odvolala 24. marca pre možné pochybenia pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu. On ich však odmietal, ako aj podozrenia spojené so spomínanými dvoma bytmi. V týchto dvoch prípadoch začala trestné konanie NAKA.

Prečítajte si tiež:

Koncom apríla Kičuru zaistila polícia a urobila mu aj domovú prehliadku. Prokurátor ho obvinil z prijímania úplatku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Nešlo však o dva predošlé spomínané prípady. Momentálne ho väzobne stíhajú. Úplatky sa mali pohybovať v státisícoch eur.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti