Pri preverovaní Vadalu možno došlo k pochybeniu. Elitný tím nedal riadne zanalyzovať jeho telefón

Antonino Vadala na súde.
Zdroj: TASR

Telefóny z domovej prehliadky u Vadalu neboli podľa prezidenta policajného zboru riadne zanalyzované.

Elitný tím nedal riadne zanalyzovať telefón drogového pašeráka Antonina Vadalu počas jeho zaistenia v roku 2018 po vražde novinára Jána Kuciaka, tvrdí prezident Policajného zboru Milan Lučanský.

Odboru kontroly Prezídia Policajného zboru dal preveriť, či nedošlo k pochybeniu.

„Samozrejme, že súhlasím so stanoviskom Romana Mikulca, že polícia je povinná preveriť každé podozrenie z trestnej činnosti, vyplýva nám to zo zákona," uvádza policajný prezident.

Prečítajte si aj: Polícia má komunikáciu Vadalu s Troškovou: „Som smerák, sú to moji kamaráti"

Lučanský však zároveň dodáva, že telefóny z domovej prehliadky u Vadalu neboli riadne zanalyzované. „To znamená, že my v roku 2020 nevieme presne povedať, čo všetko je obsahom týchto dát," doplnil.

Lučanského informácie hovoria o „obrovskom nezanalyzovanom" balíku dát. Z tých sa vyšetrovateľ zaoberá informáciami, ktoré vyplynuli z komunikácie medzi Vadalom a údajným agentom. Vyšetrovateľ má podľa policajného prezidenta komunikovať s talianskou stranou a spracovávať informácie.

Prezident ďalej kritizuje súčasného vyšetrovateľa, ktorý podľa neho nevyhodnotil situáciu dostatočne a nevypýtal si pomoc na spracovanie dát. „Preto ho personálne podporíme a postupne sa dostaneme k celej komunikácii Trošková - Vadala, ktorou sa budeme zaoberať," uzatvára Lučanský.

Zdroj: TV Markíza

Viaceré médiá zverejnili komunikáciu medzi odsúdeným drogovým pašerákom Antoninom Vadalom a bývalou hlavnou štátnou radkyňou Máriou Troškovou, ktorú získali od medzinárodnej siete investigatívnych novinárov Organized Crime and Corruption Reporting Project.

Trošková mala Vadalovi v správach uviesť, že si pre Vadalu nevie nájsť poriadnu prácu, pretože ju vedie SIS ako jeho bieleho koňa. Vadala v správach Troškovú žiadal aj o miesta na colnici v Michalovciach.

Zdroj: TV Markíza

Antonino Vadala bol minulý rok odsúdený v Taliansku za pašovanie kokaínu. Mária Trošková pracovala ako hlavná štátna radkyňa pre expremiéra Roberta Fica. Fico spojitosť s Vadalom odmieta a tvrdí, že ho nepozná a nikdy s ním nehovoril.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti