Zákaz civilných letov je na Slovensku predĺžený do 28. mája

pezinok video.mp4
Zdroj: TASR

Zakázané sú civilné lety s miestom vzletu na území iného štátu a s miestom pristátia na území Slovenskej republiky.

Zákaz civilných letov je na Slovensku predĺžený do 28. mája. Lety plánované do tohto dátumu sa teda neuskutočnia.

Minister dopravy Andrej Doležal pred rokovaním vlády skonštatoval, že zatiaľ v tomto smere platí status quo. "O rozhodnutí a otvorení leteckej dopravy budeme komunikovať na vláde SR, lebo to, samozrejme, súvisí aj s režimom otvárania hraníc," priblížil.

Zákaz nariadil ústredný krízový štáb od 13. marca 2020. Formálne toto nariadenie predlžuje rezort dopravy každých 14 dní prostredníctvom tzv. správy NOTAM. "Je na rozhodnutí Ústredného krízového štábu spadajúceho pod vládu, ako dlho bude tento zákaz platiť," ozrejmilo bratislavské letisko.

Prečítajte si aj: Koronavírus tu možno bude navždy, hovorí expert z WHO

Zdôraznilo, že stále platí, že osoby prilietajúce na Slovensko musia byť umiestnené v štátnej karanténe do času testovania na ochorenie COVID-19 a následne po negatívnom výsledku v domácej izolácii s celkovou dobou 14 dní. Mnohé štáty v zahraničí majú navyše stále platný zákaz vstupu cudzích občanov na ich územie.

Bratislavské letisko je naďalej otvorené 24 hodín denne. Zatvorené sú však všetky obchodné prevádzky s výnimkou potravín. Formálne nie sú zakázané odlety zo Slovenska.

Zakázané sú civilné lety s miestom vzletu na území iného štátu a s miestom pristátia na území SR. Letisko aj naďalej vybavuje repatriačné lety Slovákov zo zahraničia, nákladné lety vrátane nákladných letov so zdravotníckymi pomôckami, záchranárske, humanitárne, technické či štátne lety.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lietanie

Dôležité udalosti