Novým predsedom Správy štátnych hmotných rezerv je Ján Rudolf

Doteraz pôsobil ako poradca ministra hospodárstva Richarda Sulík.

Kabinet premiéra Igora Matoviča vymenoval do funkcie predsedu Správy štátnych hmotných rezerv Jána Rudolfa. Zrušil tak poverenie na dočasné riadenie SŠHR Lucii Gocníkovej.

Nový predseda SŠHR doteraz pôsobil ako poradca ministra hospodárstva Richarda Sulíka a ako expert liberálov na eurofondy.

Od roku 2008 do roku 2019 bol odborným asistentom na Ekonomickej univerzite v Bratislave a Vysokej škole ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave. V štátnej správe Rudolf pracoval už v rokoch 2006 a 2007 ako generálny riaditeľ sekcie stratégie rozvoja regiónov Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Prečítajte si aj: Po odvolanom riaditeľovi už má Nemocnica sv. Michala nového šéfa

Bývalého predsedu hmotných rezerv Kajetána Kičuru vláda odvolala koncom marca pre pochybenia pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19.

Kičuru od konca apríla pre obvinenia z iných trestných činov väzobne vyšetruje Národná kriminálna agentúra.

"Máme jasnú predstavu, ako chceme tento úrad manažovať," povedal Rudolf na brífingu po rokovaní vlády. Jedným z prvých krokov bude podľa neho dôsledný audit celej inštitúcie.

Prečítajte si aj: Migaš už nie je náš veľvyslanec v Bielorusku, bol na Lukašenkovej vojenskej prehliadke

"Dokážeme občanom Slovenska, že Správa štátnych hmotných rezerv bude transparentná inštitúcia pripravená na krízové situácie, keby také niekedy v budúcnosti nastali," dodal nový predseda SŠHR.

Nová podpredsedníčka úradu

Sulík predstavil aj pravdepodobnú novú podpredsedníčku úradu. Má sa ňou stať bývalá pracovníčka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Zuzana Šubová, ktorá je známa zverejnením kauzy rezortu v súvislosti s čerpaním eurofondov.

"Našou úlohou bude očistiť tento úrad a priviesť ho do stavu hospodárnosti a transparentnosti," zdôraznila Šubová. Okrem preverovania zmlúv sa podľa nej nové vedenie zameria aj na zamestnancov SŠHR. "Personálny audit bude veľmi dôležitý, pretože to nie je len o pánovi Kičurovi, ale je to celá sieť ľudí okolo neho, ktorí s ním spolupracovali a dostali tento úrad do stavu, že dochádzalo k zneužívaniu verejnej moci," povedala Šubová.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme SŠHR

Dôležité udalosti