Juraj Kožuch a Martin Kvietik idú definitívne do väzby

Radosť hráčov Banskej Bystrice po góle v zápase proti Detve.
Zdroj: TV Markíza

Celková výška prijatých úplatkov zo strany Juraja Kožucha a Martina Kvietika predstavuje sumu vo výške 924.000 eur.

Bývalého riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry Juraja Kožucha a finančníka Martina Kvietika budú definitívne stíhať väzobne. Rozhodol o tom Najvyšší súd na svojom neverejnom zasadnutí.

Zamietol tak sťažnosti obvinených voči aprílovému rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu v Pezinku.

"Senát NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí sťažnosti obvinených Martina Kožucha a Juraja Kvietika, trestne stíhaných pre pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku spolupáchateľstvom, zamietol ako nedôvodné. Písomný sľub Martina Kožucha senát neprijal a neprijal ani peňažnú záruku vo výške 200.000 eur ponúknutú za tohto obvineného," konkretizovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Prečítajte si aj: Akcia Dobytkár: NAKA zadokumentovala úplatky vo výške desať miliónov eur

Juraja Kožuch a Martina Kvietik zobral sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica do väzby 25. apríla. Obaja boli obvinení z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku spolupáchateľstvom.

Dôvodom kolúznej väzby bola obava z možného ovplyvňovania svedkov. Rozhodnutie nebolo právoplatné, pretože obvinení podali proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodoval NS SR.

Dvojicu zadržali 22. apríla v rámci pokračujúcej policajnej akcie Dobytkár. Počas nej zadržala Národná kriminálna agentúra v ostatných týždňoch viacero ľudí pre korupčné trestné činy a legalizáciu príjmov z trestnej činnosti.

Prečítajte si aj: Kauza Dobytkár pokračuje: NAKA zadržala ďalšie tri osoby podozrivé z korupcie

Celková výška prijatých úplatkov zo strany Juraja Kožucha a Martina Kvietika predstavuje podľa polície sumu vo výške 924.000 eur.

Koncom minulého týždňa NAKA informovala, že v rámci akcie Dobytkár išlo o úplatky v hodnote približne desiatich miliónov eur. Doteraz bolo vo veci obvinených 19 fyzických a päť právnických osôb z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Väzobne je stíhaných šesť osôb.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kauza

Dôležité udalosti